מטיילים בעיר דוד
מטיילים בעיר דוד צילום: יח"צ

אלפי מטיילים גודשים בימים האחרונים, ימי חול המועד סוכות, את אתרי ירושלים הקדומה ונהנים ממגוון סיורים ואטרקציות לכל המשפחה בתשלום סמלי או ללא עלות.

בפסטיבל סוכות המתקיים בעמק המלך שבקדרון נהנים הילדים מסדנת חלילים, מרכיבה על גמל, מאירוח לבבי במאהל בדואי הכולל אפיית פיתות, קליעת סלים ויצירת כדים מחימר והכל ללא תשלום!

הילדים והוריהם גם צופים בשחקן רחוב, ונהנים ממוזיקה אותנטית המתנגנת כל העת במקום. הפסטיבל מתקיים בחסות הרשות לפיתוח ירושלים ומופעל על ידי עיר דוד. הפעילות כאמור- מתקיימת ללא עלות, והמטיילים רשאים ליהנות מכניסה בעלות סמלית (15 ש"ח) לנקבת השילוח שבעיר דוד.

רעות וילף, מנהלת ההסברה של עיר דוד מציינת כי "דווקא עכשיו, בימי חול המועד סוכות- אין בילוי מתאים מאשר עליה לרגל- לירושלים הקדומה בכלל ולקדרון בפרט - שדרכו עלו עולי הרגל למקדש בשלושת הרגלים בימי התנ"ך.

"אנחנו מזמינים את כולם להגיע לפסטיבל עמק המלך בקדרון, להצטרף לסיורים המהנים בגן הלאומי עיר דוד ולהתרענן במימי נקבת השילוח". במרכז המידע של עיר דוד מציינים כי הסיור שאליו נרשם עד כה המספר הגדול ביותר של הכניסות הוא "עיר דוד המקראית".

הסיור שנמשך כשלוש שעות מציע מסע בזמן אל המקום בו הכל התחיל: תצפית פנורמית אל ירושלים הקדומה, מיצג תלת מימד חוויתי, ביקור ב"ארמון המלך דוד" ובקרית השלטון בה נתגלו חותמות שרים מממלכת ימי בית ראשון, וכניסה אל מערכת המים התת קרקעית של ירושלים הקדומה.

מערכת המים נחצבה מתחת לפני הקרקע בתקופה הכנענית על מנת לאפשר גישה בטוחה אל מקור המים של העיר- מעיין הגיחון.

מעיין, בת 9 מגוש עציון שהגיעה יחד עם משפחתה לעיר דוד אמרה כי "כשנכנסנו מתחת לאדמה הרגשנו כאילו חזרנו אחורה במנהרת זמן! הכי כיף היה להירטב במים של הניקבה ולהשפריץ מים על אחותי!"

עיר דוד
צילום: יח"צ

סיור נוסף המותאם במיוחד לילדים אותו מציע הגן הלאומי עיר דוד למבקריו נקרא "לסייר עם דידי". דידי היא בובת נבל חביבה שלוקחת את הילדים לטיול בתעלת המסתור של עיר דוד.

הסיור, הכולל הרפתקאות בין סיפורים מצחיקים ומרגשים בשבילים של ירושלים הקדומה, מסתיים למרגלות הכותל המערבי.

"לצד הסיורים בעיר דוד, אנחנו מציעים גם סיורי סגווי בטיילת ארמון הנציב, סיורים באמה החשמונאית, וכמובן גם את החוויה הארכיאולוגית בגן הלאומי עמק צורים- שם בכל יום ילדים ומבוגרים מוצאים אוצרות מן העבר", מוסיפה וילף "אני מזמינה את הגולשים להכנס לאתר עיר דוד או להתקשר למרכז ההזמנות שלנו 6033* ולקבל את כל המידע על מנת לבחור בסיור המתאים ביותר עבורכם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו