מתנגד לשלילת האזרחות למנכ"ל בצלם

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) מתנגד באופן תקיף להצעת החוק של יו"ר הקואליציה לשלול את אזרחותו של מנכ"ל בצלם.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ' בתשרי תשע"ז

מתנגד לשלילת האזרחות למנכ"ל בצלם-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) התייחס לניסיון לשלול את אזרחותו של מנכ"ל בצלם חגי אלעד.

"לא תהיה שלילת אזרחות לחגי אלעד! הוא חצה קו אדום גם בדמוקרטיה אבל מכאן ועד שלילת אזרחות יש מרחק רב. איזון הוא המפתח", אמר.

ח"כ סמוטריץ' מוסיף, ״אין ספק כי מנכ"ל בצלם חצה קו אדום בהופעתו בפני האו"ם ויש לפעול לצמצום התופעה ולשלילת הלגיטימציה החוקית שלה. בתחילת הקדנציה כבר התחלנו להגביל את הפעולות של עמותות השמאל הקיצוני וחוקקנו את חוק השקיפות המטיל חובת גילוי על ארגונים המקבלים מימון מיישיות מדיניות זרות ונמשיך לפעול נגד כל מי שפועל נגד מדינת ישראל ונגד ההכרעות הדמוקרטיות שלה.

הניסיון של עמותות השמאל לעקוף את התהליך הדמוקרטי ע"י פנייה לעולם הוא בלתי נסבל ונמשיך להתאמץ ע"מ להגביל את הפעולות הללו. עם זאת, שלילת אזרחות זהו צעד אחד יותר מדי ואם חוצים את הקו הזה מאבדים את הלגיטימציה לעשות את מה שכן נכון וחשוב לעשות״.

גם חבר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני) תקף את הליכוד בעקבות הניסיון לשלול את אזרחותו של מנכ"ל "בצלם", חגי אלעד.

"חברי הכנסת של הליכוד משתטים בהצעות חוק הזויות ושוליות, שרובן הן בדיחות גרועות ופארסות פרלמנטריות. אבל דוד ביטן דוגל דווקא בחקיקה מסוכנת שתערער את יסודותיה הדמוקרטיים של ישראל, ותביא לסנקציות ולעוינות של העולם החופשי כלפיי מדינת ישראל. מצער שאין לנו ראש ממשלה אחראי שיידע להתמודד עם הטירוף שאוחז בממשלה", אמר.

נציין כי יו"ר הקואליציה דוד ביטן הודיע אתמול כי הוא בוחן משפטית את האפשרות לשלול את אזרחותו של מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" חגי אלעד לאחר שהכפיש את ישראל באו"ם.

ביטן אמר כי "מעשיו של אלעד במועצת הביטחון, שם קרא לחברות המועצה לנקוט בפעולה אקטיבית נגד המדינה הנם בגדר הפרת אמונים בוטה של אזרח ישראלי כלפי המדינה וככזה ראוי לו שימצא אזרחות אחרת".

ב"בצלם" מיהרו להגיב לדברים ואמרו כי "האיומים הללו לא ירתיעו אותנו ואת מאות אלפי הישראלים המתנגדים לכיבוש". עוד אמרו בארגון כי "כמעט 50 שנה שלפלסטינים אין אזרחות ואין זכויות. עכשיו יו"ר הקואליציה, שלוחו של ראש הממשלה, רוצה לשלול אזרחות ממי שמדבר נגד מציאות זו".