חשש: מתקפת סייבר לשיבוש הבחירות

האף־בי־איי פתח בחקירה בניסיון לגלות מי עומד מאחוריה המתקפה ביום שישי האחרון שהוגדרה בבית הלבן "מתקפה זדונית מכוונת".

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תשע"ז

סייבר. אילוסטרציה
סייבר. אילוסטרציה
צילום: iStock

בארצות הברית מתקשים לפענח מי עומד מאחורי מתקפה הסייבר שהשביתה ביום שישי האחרון את פעילות האינטרנט בחוף המזרחי ושיתקה עשרות אתרי אינטרנט פופולריים.

המתקפה חסרת התקדים החלה ביום שישי בבוקר (שעון ניו־יורק) ונמשכה עד לשעות אחר הצהריים. יעד המתקפה היו השרתים של חברת דין (Dyn) המספקת תשתיות אינטרנט לשורה ארוכה של אתרים גדולים בארה"ב.

האקרים גרמו לקריסת השרתים וכתוצאה מכך, לא הצליחו גולשים בארה"ב להיכנס לאתרים כמו טוויטר, אמזון, איביי, נטפליקס, פייפאל, Airbnb, ניו־יורק טיימס, סי־אן־אן, וול סטריט ג'ורנל, Wix הישראלית, פינטרסט ועוד. גם בישראל ובאירופה דיווחו גולשים על קושי להיכנס לאתרים אלה.

על פי הדיווח בעיתון "ידיעות אחרונות", ה-FBI והמשרד לביטחון פנים פתחו בחקירה בניסיון לגלות מי עומד מאחוריה המתקפה, שהוגדרה בבית הלבן "מתקפה זדונית מכוונת".

כאמור, לא ברור מי עומד מאחורי המתקפה. אמנם קבוצת האקרים המכנים את עצמם "האקרים של העולם החדש" לקחה אחריות על המתקפה אך בשלב זה לא ניתן לאמת את זהות התוקפים.

בארצות הברית חוששים שהמתקפה הייתה "ניסוי כלים" לקראת מתקפה שתיערך אולי ביום הבחירות בארה"ב ב־8 בנובמבר ותנסה לשבש את התוצאות.

ייתכן גם כי שהמתקפה היא חלק ממלחמת הסייבר עם רוסיה. כזכור האמריקאים האשימו לאחרונה את הרוסים בכך שהם עומדים מאחורי הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית והדליפו עשרות אלפי אימיילים דרך ארגון ויקיליקס, במטרה לקדם את ניצחונו של המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות. הרוסים הכחישו את ההאשמות.