המשרדים אחרי הפריצה
המשרדים אחרי הפריצהצילום: איילה גולדמן

במהלך החג פרצו אלמונים לקליניקה של הקרן והמרכז לסיוע הוליסטי לחולי סרטן ע"ש יורי שטרן, עקרו וגנבו בשלמותה את הכספת של הקרן והותירו אחריהם הרס רב.

הכספת שנגנבה הכילה כסף רב במזומן וצ'קים שנאספו ממכירת חלק מהכרטיסים שהופקו לקראת אירוע התרמה שתקיים הקרן למען חולי סרטן ב-1 בנובמבר בשיתוף עם אנסמבל בת שבע. המשטרה שהגיע מיד למקום פתחה בחקירה.

"ביום חמישי בבוקר הגעתי עם עוד עובדת לקליניקה וגילינו את הדלת פרוצה" מספרת ורדה הרשקוביץ, מנכ"ל הקרן, "כאשר נכנסנו הזדעזענו למראה השמות שהפורצים עשו במשרד, המקום שנראה כמו לאחר פוגרום, המגרות והארונות היו פתוחים ותוכנם היה זרוק ומפוזר לכל עבר. מנעול דלת החדר עם הכספת שהיה נעולה נפרץ וכשנכנסנו נדהמנו לגלות שהכספת כולה נעקרה ונעלמה ממקומה".

הכספת הכילה כספים וצ'קים בסדר גודל של אלפי שקלים שהושגו ממכירת חלק מהכרטיסים שהופקו לקראת קיום אירוע ההתרמה למען חולי סרטן (אירוע בשיתוף עם אנסמבל בת שבע במופע דקהדאנס בתיאטרון ירושלים) - כסף שאמור לייצב את פעילות העמותה ולאפשר לה להמשיך לסייע לחולי סרטן ובני משפחותיהם.

המרכז לסיוע הוליסטי לחולי סרטן ע"ש יורי שטרן הוקם לפני כ-9 שנים ביוזמתה של לנה שטרן (אלמנתו של ח"כ יורי שטרן ז"ל) ובני משפחתה ומבוסס על מודל של התנדבות מקצועית של 150 מטפלים מוסמכים אשר מגיעים מדי יום למחלקות האונקולוגיות של מרכז הרפואי שערי צדק וקליניקה קהילתית של המרכז ומעניקים טיפולים ברפואה משלימה לחולים ובני המשפחה.

הטיפולים ניתנים ללא תשלום במחלקה האונקולוגית בבית החולים שערי צדק ובתשלום מינימלי בקליניקה בבית יורי שטרן בירושלים. הטיפולים מאפשרים לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של המתמודדים עם המחלה, ומסייעים ומקלים על כאבים ותופעות לוואי של כימותרפיה, הקרנות והתמודדות כללית עם מחלת הסרטן בכל שלביה. השנה המרכז שטרן זכה בפרס של "תרומה לקהילה" של ערוץ 9.