מנהלת הליגה תוקפת את השר כחלון

ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות מאיימות שוב להשבית את הכדורגל הישראלי. האשם: שר האוצר כחלון. "שר האוצר מתעמר בכדורגל הישראלי"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשע"ז

מנהלת הליגה תוקפת את השר כחלון-ערוץ 7
מתעמר בכדורגל הישראלי? שר האוצר כחלון
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

"שר האוצר מתעמר בכדורגל הישראלי", כך כתבה מנהלת הליגות בכדורגל בהודעה רשמית אותה פרסמו לפני זמן קצר (רביעי).

ההודעה התוקפנית ששונתה מיד לאחר מכן ונוסחה בצורה אחרת מגיעה על רקע הסכם השיווק שיועד לטובת הכדורגל הישראלי, כשזה כבר סוכם אך טרם נחתם. לדברי מנהלת הליגה, מי שעומד בין הסכם השיווק שיזרים כספים לכדורגל הישראלי לבין ביטולו הוא שר האוצר כחלון שמשהה את אישורו בנושא.

בהתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות מאיימים שוב כי אם הסכם השיווק שאושר לא ייחתם בקרוב, ישביתו אלה את הכדורגל הישראלי, זאת לאחר שלטענתם שר האוצר כחלון אינו עומד בהתחייבויותיו.

כאמור, בתחילה נכתב בהודעת המנהלת כי שר האוצר מתעמר בכדורגל הישראלי, אך לאחר מכן חזרו בהם והוציאו הודעה משותפת עם ההתאחדות, בה נכתב כי "לאור החלטותיו של שר האוצר משה כחלון ומשרדו, שמשמעותן פגיעה אנושה בכדורגל הישראלי ובראשן עיכוב החתימה על הסכם השיווק עם הטוטו והמדינה, וגזרות נוספות שפוגעות בענף כולו, ובכלל זה מחלקות ילדים ונוער, תתקיים מחר (10:00 בבוקר) ישיבת חירום משותפת של הנהלת ההתאחדות וחברי המנהלת במשרדי ההתאחדות לכדורגל במטרה להחליט על צעדים מיידיים לאור מצב החירום".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "בחודשים האחרונים, לאחר דיונים אינטנסיביים, הושג הסכם בין ההתאחדות לכדורגל, הטוטו, ומשרד האוצר אשר צפוי להגדיל את התקציבים של הכדורגל הישראלי ולהצעידו קדימה בשנים הקרובות".

לדברי משרד האוצר, לא רק שהם אינם מתכוונים לחבל בהסכם השיווק, אלא כי הם אלה שהובילו את ההסכם שיאפשר את פעילות הכדורגל הישראלי מבלי להוות נטל על החברה הישראלית. "בהובלת משרד האוצר לראשונה סוכם כי יתאפשר להתאחדות לכדורגל להשיג מקורות מימון חיצוניים ובכך לשמור על קופת המדינה וכספי הציבור שאינם הפקר".

במשרד האוצר בחרו לתקוף בחזרה את מנהלת הליגות וההתאחדות לכדורגל כשאמרו כי "מאז מועד הסיכום, משרד האוצר פעל ליישמו ועומד בכל הבטחותיו בנושא זה. כל העיכובים ביישום ההסכם אינם נוגעים למשרד האוצר. אנו מקווים כי בימים הקרובים גם שאר הצדדים הנוגעים להסכם יפעלו ליישמו במקום לצאת לקרבות על גב האוהדים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il