הנחת אבן פינה לרובע העסקים החדש בירושלים חזקי ברוך

בירושלים הונחה הערב (רביעי) אבן הפינה לרובע העסקים החדש בכניסה לעיר באירוע חגיגי.

ראש העיר ניר ברקת, שר התחבורה ישראל כ"ץ והשר לענייני ירושלים זאב אלקין השיקו את העבודות להקמת פרויקט הענק.

השר אלקין התייחס באירוע להחלטת אונסק"ו המנתקת בין הזיקה של העם היהודי להר הבית ואמר כי "דווקא ביום הזה, שארגון אונסק"ו מכחיש את הקשר שלנו לירושלים - אין דבר יותר מתאים מלדבר על עתידה של ירושלים".

"מצד אחד מתגלה הפפירוס שמזכיר את ירושלים - ומצד שני אנחנו כאן, אומרים שלא רק המקומות האלה שייכים לנו אלא אנחנו גם מפתחים את העתיד של העיר הזאת", דברי השר אלקין.

השר ישראל כ"ץ הוסיף כי "בימים האלה, שארגונים בין לאומיים מצביעים ברוב עצום על כך שאין קשר בין העם היהודי לירושלים - טוב שאנחנו כאן מחזקים את הקשר. אנחנו לא תלויים באצבעות שלהם אלא במעשים שלנו".

פרויקט 'הכניסה לעיר' אשר יהפוך בשנים הקרובות לרובע עסקים מהבולטים בארץ, יוקם בהשקעה של 1.4 מיליארד שקלים ויתפרש על פני שטח של כ-211 דונם. הוא צפוי להוסיף עוד כ-40,000 אלף מקומות עבודה חדשים לבירת ישראל.

רובע העסקים החדש יהיה גם מרכז תחבורה גדול במסגרתו תפעל רכבת מהירה, שתי רכבות קלות, נתיבי תחבורה ציבורית ופרטית ומרחב ציבורי רחב ופעיל.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר כי "הפרויקט שאנחנו מתחילים בבנייתו הוא שובר שוויון לירושלים".

"זהו הפרויקט הגדול ביותר, המשמעותי ביותר והחיוני ביותר לעתידה של ירושלים. עשרות אלפי מקומות עבודה חדשים בשטח שגדול פי חמישה ממגדלי עזריאלי, היצע משמעותי של שטחי תעסוקה שיאיצו את הכלכלה הירושלמית, מרכז התחבורה הנגיש והמתקדם ביותר בישראל, מרכז הכנסים הגדול בארץ, מנהרות, כבישים, ופיאצות מודרניות שיקשרו בין החלקים ויהפכו את האזור לשוקק ותוסס", הוסיף ברקת.

לדבריו, "הכניסה החדשה לירושלים תפתח חלון להזדמנויות חדשות ואפשרויות בלתי מוגבלות. ירושלים של אחרי השלמת רובע העסקים החדש תהיה אחרת מזו שלפניו - עיר שלצד ההיסטוריה המפוארת שלה משנה מקצה לקצה את המגמות שבה - מדעיכה לצמיחה והתעצמות כלכלית, מהגירה שלילית לעיר אטרקטיבית לצעירים ומעיר מדולדלת במשאבים לעיר מתעצמת, תחרותית ומובילה שנמצאת בתאוצה כלכלית ועומדת על רגליה - למען הדורות הבאים", דברי ראש העיר.

הרובע החדש יכלול מרכזי עסקים, תיירות, מלונאות, פנאי ותרבות בהשקעה כוללת של כ-10 מיליארד שקלים.

על פי הערכות, כ-65 אלף איש יעברו ברובע העסקים החדש מדי יום. בשטח הרובע החדש יכללו 24 מבנים מתוכם 14 גורדי שחקים שיהיו מעל 24 קומות ועוד 9 גורדי שחקים של 36 קומות.

עוד במסגרת הפרויקט יורחב וישופץ מבנה בנייני האומה ויהפוך למרכז הכנסים הגדול במזרח התיכון.

העבודות הראשונות על הפרויקט החלו בשנה האחרונה כמעט ללא שום הפרעה לציבור כאשר עבודות התשתית והתכנון פועלות בצירים מקבילים וזאת על מנת לייעל ולקצר את התהליכים.

השלב הראשון שיוקם במסגרת פרויקט 'הכניסה לעיר', מתחיל בכריית מנהרה עבור החניון בן 5 קומות ובו 1,300 מקומות חנייה וההפרדה המפלסית לכלי רכב ברחוב שז"ר, שמטרתה לייצר מערכת משולבת בין תחבורה ציבורית, תחבורה פרטית והולכי רגל. עבודות אלו מבוצעות על ידי משרד התחבורה, רשות מקרקעי ישראל ועיריית ירושלים, באמצעות חברת 'מוריה'.