גלעד אך: מענה מקיף לאיום

מה צריכה להיות התגובה בישראל על נאומו של מנכ"ל 'בצלם' באו"ם?

נעמה בן-חיים , כ"ה בתשרי תשע"ז

גלעד אך: מענה מקיף לאיום-ערוץ 7
גלעד אך
צילום: עצמי

בשנה האחרונה אזרחי ישראל עדים לתהליך שבו נחשפות כוונותיהם האמיתיות של קבוצת ארגונים רדיקליים הפועלת שנים בארץ תוך תקצוב מממשלות זרות.

אם עד לאחרונה היו שקראו לקבוצה זו "ארגוני שמאל" או "ארגוני זכויות אדם", היום ברור יותר ויותר שמדובר בארגונים אנטי ישראליים. הם פועלים בכל כוחם להקים ביהודה ושומרון מדינה פלשתינית נקייה מיהודים מצד אחד, ומן הצד השני נלחמים מלחמת חורמה לתת אזרחות ישראלית לעשרות אלפי אזרחי אריתריאה וסודן. והכול בשם זכויות האדם ואף בשם טובת המדינה.

למרבה הפליאה, למרות מאות (!) מיליוני הדולרים שנשפכו פה בשנים האחרונות כדי לקדם אג'נדות אלו, ולמרות המערכות המשומנות של אנשי יח"צ, משפטנים ושתדלנים, הרעיונות הנ"ל לא קנו אחיזה בקרב הישראלים קשי העורף. חוסר הצלחה מתסכל זה הכניס את הארגונים ופטרוניהם מעבר לים לטירוף מערכות, והם החלו לפעול באגרסיביות רבה, תוך צפצוף על החוק, המוסר או דעת הקהל הישראלית, במטרה אחת ויחידה: לפגוע כמה שיותר חזק בכל מה שקשור למדינת ישראל.

הופעתו של מנכ"ל 'בצלם' באו"ם וקריאתו למועצת הביטחון לא להסתפק במעשים אלא לחתור לפעולות נגד מדינת ישראל הן סימפטום מאותה מגמה בדיוק. לטעמי, מה שאנו רואים הוא מהלך מבורך, שכן אין שמחה כהתרת הספקות.

כעת ברור: אם בימי קום המדינה האיום הגדול היה מצבאות ערב, בהמשך הפכו ארגוני טרור למוקד המאבק, היום האתגר הוא מתוחכם הרבה יותר. היריבים בחרו בדרך הארוכה של פגיעה במדינה מבפנים, מה שהרבה יותר קשה לזהות, אך פוטנציאל הנזק אינו פחות.

מה שנותר לקברניטי המדינה ובראשם אנשי המחנה הלאומי הוא להגדיר בדיוק את האיום ואת מאפייניו ומה הפתרון המערכתי שמדינת ישראל תיתן כמענה מקיף ויסודי לתופעה. מה שברור הוא שהעלמת עין גורפת היא לא הפתרון.

גלעד אך

מנכ"ל ארגון 'עד כאן'