שיאי האבסורד נשברים באונסק"ו

יום אחרי החלטת ועדת המורשת בארגון, קיבל השגריר שאמה-הכהן תלונה מסוריה על חפירות ארכיאולוגיות שלטענת סוריה מתבצעות באזור קוניטרה

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשע"ז

שאמה הכהן משליך את ההחלטה ל"פח הזבל של ההיסטוריה", היום
שאמה הכהן משליך את ההחלטה ל"פח הזבל של ההיסטוריה", היום
צילום: ארז ליכטפלד, משלחת ישראל לאונסק"ו

רק אתמול קיבלה ועדת המורשת בארגון אונסק"ו עוד החלטה אנטי ישראלית לניתוק הזיקה בין העם היהודי להר הבית - והמהלכים האנטי ישראליים נמשכים.

סוריה פנתה בימים האחרונים לאחד הדיפלומטים האחראים על ענייני התרבות בארגון והגישה תלונה על חפירות ארכיאולוגיות שישראל מבצעת, לכאורה, באיזור קוניטרה.

הנושא מעסיק את אונסק"ו בעוד מלחמת האזרחים במדינה, בה נהרגו למעלה מחצי מיליון בני אדם ונפצעים מיליונים - כלל לא נידונה בו. במשלחת הישראלית מציינים כי גם ההרס השיטתי של מבני מורשת ותרבות המבוצע על ידי דאע"ש - כלל לא עולה לדיון בארגון.

"זה לא מפתיע שכן השגרירה הסורית אינה מוכנה בהפגנתיות לשבת לצידי בשום פורום. מצבם לפני ואחרי המכתב מעורר חמלה מבחינה הומניטארית ואני מופתע שיש להם עוד פנאי לעסוק בזוטות שלא בטוח שקיימות במציאות", אומר לנו השגריר הישראלי לאונסק"ו, כרמל שאמה-הכהן.

לדבריו, "התלונה הזויה וממחישה את השימוש הפסול שנעשה בארגון על ידי מדינות ערב נגד ישראל - אך המדיניות שלנו עד היום היתה לבדוק ולענות בענייניות לכל תלונה, גם אם היא הזוי -ה כל עוד הפניה על פניה נעשית בלשון עניינית ומכובדת".

"נכון לרגע זה ועד למסקנות ההתעייצויות עם ראש הממשלה, אין בכוונתי לעסוק בכך ולהשיב על המכתב", הוסיף השגריר.

שאמה-הכהן, כזכור, קיבל הוראה אמש (רביעי) לשוב לישראל להתייעצויות לאחר ההחלטה שהתקבלה בועדת המורשת.