דילן שבר שתיקה: אקבל את הפרס

לאחר ימים של שתיקה ששמה ללעג מסויים את ועדת פרס נובל, שבר היוצר בוב דילן את שתיקתו והודיע כי יבוא לקבלת פרס נובל "אם זה יתאפשר"

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ח בתשרי תשע"ז

דילן שבר שתיקה: אקבל את הפרס-ערוץ 7
בוב דילן
צילום: רויטרס

הזמר והיוצר בוב דילן הודיע בסוף השבוע כי יגיע לקבל את פרס נובל. זאת לאחר כשבועיים בהם לא יצר קשר ולא הגיב להודעה על זכייתו בפרס הנחשב בעולם.

דילן, ששתיקתו זכתה לכותרות ענק ברחבי העולם והוגדרה ככזו המבקשת להניח את פרס נובל בפרופורציות ראויות, התראיין לדיילי טלגרף הבריטי כי יבוא לטקס קבלת הפרס, וכשנשאל מדוע שמר על שתיקה מאז נודע דבר זכייתו השיב ואמר שהכבוד הותיר אותו ללא מילים, תגובה שיש מי שרואה בה מענה ציני הממשיך את "התעמרותו" וזלזולו בועדת הפרס.

נזכיר כי הנוהל המקובל הוא שמזכירות ועדת נובל יוצרת קשר טלפוני עם הזוכה זמן קצר לפני או אחרי ההודעה על הבחירה בו כזוכה, אך במקרה דילן הודיעה מזכירות הועדה חמישה ימים לאחר פרסום דבר זכייתו כי היא נואשה מלהשיג אותו ולבשר לו על הזכייה. את תגובתו של דילן לא ניתן היה להשיג מאז עד לראיון המדובר ב'דיילי טלגרף'.

יצוין כי גם בראיון זה הוסיף דילן הערה לתגובתו וציין כי יגיע לקבלת הפרס "במידה והדבר יתאפשר", מילים שיש בהן כדי להמשיך ולהשאיר את שאלת הגעתו לטקס בסימן שאלה מסויים.