דוידי פרל
דוידי פרל צילום: אלירן אהרון

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל, הודיע הבוקר (שישי) על החלטתו להתפטר מתפקידו על רקע חשיפת "הסכם שתיקה" עליו חתם עם אישה שטענה כי פרל הטריד אותה. כזכור, פרל שילם לאותה אישה מאות אלפי שקלים על אף שטען שכלל לא פגע בה.

''לאחר מחשבות והתלבטויות רבות, החלטתי לסיים את תפקידי כראש המועצה", הודיע פרל. ''החלטה זו אינה פשוטה כלל וכלל לאור המחויבות שנטלתי על עצמי לשרת אתכם נאמנה, כמו גם התמיכה הרחבה שקיבלתי מכם בתקופה האחרונה וכן לאור החלטות המועצה וועדת הבדיקה''.

לדבריו, ''למרות כל אלו, ואף כי אין כל מניעה להמשך כהונתי כראש המועצה, משיקולים שונים ובעיקר טובת משפחתי קיבלתי החלטה לסיים את תפקידי לאחר השלמת ואישור תקציב המועצה לשנה הקרובה וזאת על מנת לאפשר לבא אחרי להשקיע את מירב המאמצים בהמשך רצף העשייה והפיתוח בגוש עציון''.

פרל הודיע כי בתקופה הקרובה יקיים תהליך חפיפה מסודר עם ממלא מקומו וסגנו משה סוויל. "הייתה זו תקופה של כחמש שנות עשייה בהיקף ומשמעות שעלו בהרבה על מה שקיוויתי בכניסתי לתפקיד. ברצוני לומר תודה לאנשים הנפלאים שעמם זכיתי לעבוד בתקופה זו.

"אני מודה מעומק הלב על גילויי הערכה והתמיכה בי ובמשפחתי בימים לא קלים שעברו עלינו, כמו גם על הזכות שנפלה בחלקי לשמש כשליח ציבור להעמקת שורשינו כאן, בגוש עציון", מסר ראש המועצה.

סגנו של פרל, משה סוויל, הגיב על החלטתו להתפטר. ''קבלתי את הודעתו של דוידי על החלטתו לפרוש מתפקידו, צר לי באופן אישי כחבר וכמי שעבד איתו במשך חמש השנים האחרונות למען גוש עציון", אמר סוויל.

''דוידי שימש כשליח צבור מסור והוא בעל זכויות רבות בפיתוחה ובניינה של הגוש ובשם תושבי גוש עציון אני מודה לו על תרומתו הייחודית והובלת המועצה גם בימים לא קלים שעברו עלינו בשנה האחרונה בשל המצב הביטחוני''.

סוויל מסר עוד כי ''בימים הקרובים אתחיל בתהליך חפיפה מסודר כדי להבטיח את המשכה התקין של עבודת המועצה והמשך תנופת עשייה ופיתוח למען תושבי גוש עציון".

דוידי פרל מגיב לראשונה לפרשה אלירן אהרון

לפני כשבועיים התראיין פרל לערוץ 7 והגיב למסקנות צוות הבדיקה המצומצם שמינתה מליאת המועצה - והחליט לאפשר לו להמשיך בתפקידו חרף הפרשה שנקשרה בשמו.

"כפי שאמרתי עד כה בצורה הכי ברורה שאפשר - לא עשיתי את הדברים המיוחסים לי בתקשורת. לא תקפתי מעולם אף אישה, לא הטרדתי ולא פגעתי באישה", אמר פרל.

כשנשאל מדוע בחר לשלם "דמי שתיקה" לאותה אישה, השיב כי ''גם בנקודה זו, הוועדה קבעה באופן חד משמעי שההסכמה לשלם ולהגיע להסדר כלשהו, היתה תחת לחץ ציבורי כבד ומשמעותי, נסיבות אישיות רגישות והיא אינה מוכיחה דבר. כך גם כתבתי לציבור בגוש עציון. סברתי שעצם הפרסום יפגע במשפחתי פגיעה קשה - וכאשר יתברר לאחר זמן שאין יסוד לדברים - זה יהיה מאוחר מדי.

"כן, מבלי שאני אשם בדבר, העדפתי לשלם כדי למנוע מבוכה אישית ממשפחתי. אגב, זו החלטה מאוד לא פשוטה - אבל אנושית", אמר.