אחרי 50 שנה, הגיע זמן ריבונות

שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, היה אורח הכבוד הערב (ראשון) בוועידת האיחוד הלאומי שהתקיימה בירושלים.

"משהו חדש מתחיל, משהו חדש גם ממשיך'', אמר בנט, "כשיצאנו לדרך לפני ארבע שנים, היה לנו ברור שאנחנו צריכים לעשות את זה ביחד ועשינו את זה ביחד וזה לא קל. פעם אחת עשינו את זה ופעם שנייה, ואנחנו חייבים להיות מאוחדים".

"האיחוד הלאומי, אתם אלה שהבאתם לציונות הדתית את הרעיון הזה של איחוד, לפתוח את השורות. אתם, לפני המפד"ל, פתחתם את השורות גם ליהודים שאינם דתיים. זה מהלך דרמטי. אני רואה פה בקהל חרדים, חילונים, יהודים וגם לא יהודים שמאמינים בציונות, מאמינים בדרך של הבית היהודי והאיחוד הלאומי. כל מי שמתחבר לעקרונות שלנו - אנחנו מזמינים אותו אלינו".

בנט סיפר כי ביקר ביום שישי האחרון בשמורת עוז וגאו''ן בגוש עציון. "רבותי, הגיעה הזמן לריבונות בארץ ישראל. ביום שישי יצא לי עם המשפחה לקפוץ לעוז וגאו"ן בגוש עציון... כשגילו את גופות שלושת הנערים לפני קצת מעל לשנתיים, שתי נשים החליטו בנחישות גדולה לעשות את הבלתי אפשרי ולהפוך את המקום הזה לחלק שלנו, של היהודים, נדיה מטר ויהודית קצובר, היה להן חזון ובנחישות כבר באותו לילה, עלו, העבירו כמה וואטסאפים והגיעו מאות ואחר כך גם אלפי ישראלים טובים מיהודה ושומרון אבל גם מתל אביב, והיום יש שם נקודת חן לתפארת מדינת ישראל".

"למה אני אומר את זה? הרי כל סיפור ההתיישבות והציונות זה חזון גדול ונחישות לממש את אותו החזון. זה הסיפור. הרצל היה הזוי אבל הוא היה נחוש והמשיך. בן גוריון, והחלוצים עוד קודם, ואבות ההתיישבות בדורנו, חנן פורת, משה לוינגר וכלל ההתיישבות. וכל פעם מדובר בחזון ברור ובנחישות לממשו. הצעד הבא הוא באחריות של כולנו... אחרי 50 שנה הגיע זמן ריבונות".

השר בנט התייחס לאפשרות שמועצת הביטחון של האו''ם תקבל החלטה חד צדדית נגד ההתיישבות ביו"ש, והבהיר כי ישראל צריכה להכין תשובה הולמת למהלך כשזה. "בחודשים הקרובים יש שמדברים על כך שתיכפה על ישראל החלטה במועצת הביטחון של האו''ם. אם זה יקרה, אנחנו צריכים להגיב בתשובה ציונית הולמת: החלת הריבונות באופן מיידי על יהודה ושומרון - כולל מעלה אדומים, גוש עציון, אריאל, עפרה ובית אל".

בוועידה הרעיונית של מפלגת האיחוד הלאומי לקחו חלק 119 חברי מרכז המפלגה, שדנו בנושאים אקטואליים, כמו ארץ ישראל, דת ומדינה ונושאים חברתיים פריפריאליים.

הרב שמואל אליהו