ליצמן: 10% מהבניה - לציבור החרדי

לטענת השר ליצמן בהסכם הקואליציוני נקבע כי הממשלה תקצה 10% בניה לציבור החרדי בפרויקטים הנבנים, בין היתר בשיטת 'מחיר למשתכן'.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תשע"ז

ליצמן: 10% מהבניה - לציבור החרדי -ערוץ 7
נתניהו וליצמן. ארכיון
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע אמש כי סיעת יהדות התורה דורשת לקראת ההצבעה על תקציב המדינה כי הממשלה תקצה עשרה אחוזי בניה לציבור החרדי בפרויקטים הנבנים, ביניהם בפרויקטים הנבנים בשיטת 'מחיר למשתכן'.

"סיעת יהדות התורה בכנסת דורשת מהממשלה להקצות עשרה אחוזי בניה לציבור החרדי בפרויקטים הנבנים בימים אילו במחיר למשתכן ועוד, כך שאם לדוגמא נבנים היום בקרית גת שבע עשר אלך יחידות דיור – כאלף ושבע מאות יחידות דיור יהיו מתואמות לציבור החרדי", הסביר השר ליצמן בראיון לרדיו החרדי 'קול ברמה'.

לדבריו, הדברים אף הובאו במפורש בהסכם הקואליציוני. "בהסכם הקואליציוני יש סעיף שדורש זאת. מה שמפריע לנו שעשו את מחיר למשתכן וכל אחד יכול להתמודד בכך חילוני יוכל להיכנס לתוככי שכונות חרדיות וזה דבר שאנחנו לא רוצים אותו. אנחנו לא מחפשים לעמוד מול מצב של 'קריית יובל 2'.

"צריך להכניס צביון דתי לתוך המכרז. אנחנו חסידי גור בנינו לפני שנה דירות במחיר של 333 אלף ש"ח בחצור הגלילית ואני מוכן לבנות היום דירות במחיר של 400 אלף ש"ח. מחר נתאם בין כל הסיעות החרדיות את העמדה הרשמית ונגבש יחד פתרונות שנציע לממשלה".

בראיון התייחס ליצמן לסערת תאגיד השידור הציבורי. "לא הבנתי מה נתניהו רצה פעם ומה הוא רוצה היום בנושא התאגיד, אני לא יודע אם זה בתוך ההסכם הקואליציוני. ביקשתי לדעת כמה זה יעלה, כי אני לא מוכן שיקצצו לי במשרד הבריאות בגלל ביטול התאגיד".

בהתייחס לעמדה החרדית אמר ליצמן כי "החרדים לא ירויחו כלום מהתאגיד". מנגד הבהיר ליצמן כי ש"ס לא תיאמה עם יהדות התורה את עמדתה בעניין התאגיד. "דרעי לא היה מתואם איתי כשהודיע שיתמוך בתאגיד", סיפר.