שדרות: רחוב יקרא על שם "בבא יגו"

על קריאת הרחוב הוכרז אתמול בהילולא המרכזית בשדרות לזכר הרב יעקב שטרית זצ"ל. ראש העיר אלון דוידי, "זהו כבוד גדול".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בתשרי תשע"ז

ההילולה. אמש
ההילולה. אמש
צילום: יח"צ

ההילולא המסורתית לזכרו של הרב יעקב שטרית זצ"ל, המכונה "הבבא יגו", התקיימה אמש (ראשון) בעיר שדרות.

המשתתפים הגיעו אל מתחם הציון הקדוש, בבית העלמין של שדרות, ומשם המשיכו לסעודת מצווה באולם 'קזבלן' בעיר.

'בבא יגו' נולד בעיר זריגאת אשר במרוקו בשנת 1892. את ידיעותיו בתורה הוא רכש בישיבת 'אביר יעקב' מהמקובלים הבבא סאלי והבבא חאקי, עם השנים יצא שמו של שטרית כעושה נסים ונפלאות ורבים פקדו את ביתו לקבלת ברכה.

עם הקמת המדינה, ביקש הרב שטרית לעלות לישראל, אך הרשויות מנעו זאת ממנו בשל גילו ומצבו הרפואי. הוא נפטר ב-1957 ונקבר במרוקו.

ב-1998 הצליח בנו, משה בן שטרית, להעלות את עצמותיו לשדרות. בתחילה, פקדו את הקבר בשדרות רק מעטים, בעיקר אנשים אשר הכירו אותו ורצו לבקש את ברכתו. בחלוף השנים, עם התגברות מספר המאמינים אשר עלו לקברו, המשפחה בנתה מתחם קבר גדול עבורו.

השבוע, כאמור, התקיימה במתחם הקבר הילולה לזכרו. רבים ממאמיניו הגיעו למתחם הקבר של הרב לבקש ברכה ולהתפלל. בהילולא השתתפו גם הרב אליהו אברג'ל והרב אברהם חפוטא.

משה בן שטרית, בנו של הרב ויו"ר העמותה להנצחתו של הרב, הודה לראש העיר, "אני רוצה להודות בשם כולם לעיריית שדרות ולעומד בראשה אלון דוידי על הסיוע הנרחב במהלך השנה בפעילויות השונות וכמובן על ההירתמות להצלחת ההילולה שהתקיימה השבוע".

אלון דוידי סיפר, "השתתפתי והתרגשתי מאוד בהילולת הרב יעקב שטרית, המכונה 'באבא יגו'. ילדיו ונכדיו של הרב הינם משפחה שורשית בשדרות אשר עמלו רבות סביב הנצחת מורשתו של הצדיק, לרבות בניית מתחם מפואר בבית העלמין והוצאת ספרי הלכה, אשר נכתבו על ידי הרב. שדרות זכתה למקום תפילה מרכזי וחשוב בעיר. זכותו תגן עלינו".