מסע ממעלה אדומים לכנסת

שיירת משאיות, אוטובוסים וכלי רכב יצאה הבוקר (שני) ממעלה אדומים לכנסת, שם מתקיימת העצרת בקריאה להחיל את הריבונות הישראלית במעלה אדומים.

יו"ר שדולת ארץ ישראל, ח"כ יואב קיש, (ליכוד), אמר בעצרת, "עכשיו זה הזמן להחלת הריבונות. אנחנו ממשיכים בדרכם של מנהיגי המדינה שהובילו את הציונות לאורך כל שנותיה. עכשיו זה הזמן שלנו להוביל את הציונות. המהלך הזה של החלת הריבונות על העיר מעלה אדומים הוא מהלך הכרחי, ובעזרת הכוחות של כולנו החלת הריבונות על מעלה אדומים תקרה במושב של הכנסת".

"אני אומר לכל הספקנים וגם לאלו שלא חשבו שלא תהיה פה מדינה יהודית ב- 48 או שהמדינה תשרוד ב- 67 הגיע הזמן לשים יתד של ציונות ב- 2016, יתד של החלת הריבונות. הדבר שהוא בלב הקונצנזוס מעלה אדומים היא מדינת ישראל", הוסיף.

ח"כ אלי כהן, (כולנו) אמר בעצרת, "עם ישראל רוצה את הריבונות במעלה אדומים ואנחנו צריכים לעשות את זה. אנחנו מעבירים הרבה חוקים שעוברים על חודו של קול אחד. זה לא המצב במעלה אדומים. כל המפלגות הציוניות תומכות בהחלת הריבונות במעלה אדומים והריבונות במעלה אדומים תחול".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הוסיף, "זה לא קמפיין הצהרתי. זהו מהלך שאנחנו נצליח בו. אנחנו רוצים להחיל את הריבונות במעלה אדומים וזה ריאלי. את העיר ואם הזאת בישראל הגיע הזמן לנרמל. הציונות מתקדמת והרחבנו את הגבולות בירושלים וברמת הגולן וכעת במעלה אדומים זוהי סך הכל התקדמות של הציונות המתיישבת. אנחנו משרתים בצבא משלמים מיסים ורוצים להיות אזרחים כמו כולם ולא סוג ב. נביא את החוק כבר במושב הזה".

ראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל פנה לראש הממשלה ושרי הממשלה, "אם 80% מעם ישראל קוראים לכם להחיל את הריבונות אז מחוייבים להקשיב להם. זאת מדינה דמוקרטית ואתם מחוייבים להקשיב לציבור שלכם. אין שום סיבה לא להחיל את הריבונות במעלה אדומים ולהפשיר את הבניה בעיר".

ממעלה אדומים לירושלים - תיעוד מהאוויר

חיים כץ, שר העבודה הרווחה והשירותים החברתיים ויו״ר מרכז הליכוד אמר בעצרת "אני עומד כאן ומתחייב אני לעשות כל מה שיידרש שהריבונות תחול על מעלה אדומים. מתחייב אני כי יש מדברים ויש עושים. אנחנו בצד העושים ולא נהיה בצד המסבירים, כי מי שמסביר לא מצליח ואני מתחייב להצליח".

ח"כ דוד ביטן, יו"ר הקואליציה, הביע תמיכה ביוזמה "אנחנו תומכים ונפעל כדי שהריבונות הישראלית תהיה גם על מעלה אדומים. אין סיבה שמעלה אדומים לא תתרחב ולא ייבנו בתים במעלה אדומים. נעשה את זה למרות הבעיות הבינלאומיות למרות הלחץ האמריקאי. לא צריך לפחד כלל".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי החברה בשדולת החלת הריבונות אמרה כי התשובה למאבק הבינלאומי על ירושלים הוא החלת ריבונות על מעלה אדומים, שתבטיח שירושלים תישאר תמיד מאוחדת ותתפתח.

לדבריה "יובל שנים למלחמת ששת הימים וממשלת ישראל צריכה לקבל הכרעה היסטורית. ההתיישבות בארץ ישראל היא לא הבן החורג, אלא הבן הבכור והבכיר של העם היהודי. לא יועצים משפטיים ולא לחצים בינלאומיים יכריעו בסוגיה שמהותית לנו".

אבי רואה ראש מועצה אזורית מטה בנימין ויו"ר מועצת יש"ע אמר בעצרת "אנחנו כאן כדי לחזק את החיבור בין מעלה אדומים לירושלים. אנחנו כאן כדי לחזק את ראש הממשלה. זהו רגע היסטורי לאחר חמישים שנה שאנחנו כאן בחבלי מולדת, רואים מה קורה בהתפרקות המדינות הערביות סביבנו. עכשיו הזמן לקבל את ההחלטה הנכונה להחיל את הריבונות על מעלה אדומים תחילה. זה לא מעבר לאופק זה ממש כאן, ועכשיו צריך אומץ לב לקבל את ההחלטה הנכונה. מכאן אנו קוראים לראש הממשלה להחיל ריבונות על מעלה אדומים".

צילום:
צילום:
צילום:
צילום: