מולי שפירא עוזב את "בילוי נעים"

שפירא יעבור לשדר רצועה חדשה שתעלה בעוד מספר שבועות. "בילוי נעים" אחרונה בהגשת שפירא תשודר בסוף נובמבר.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ט בתשרי תשע"ז

מעביר את השרביט. מולי שפירא
מעביר את השרביט. מולי שפירא
צילום: Moshe Shai/FLASH90

מולי שפירא, מוותיקי שדרני הרדיו בישראל, איש תרבות וזוכה פרסי סוקולוב ואמ"י למפעל חיים, הודיע למפקד גלי צה"ל ירון דקל כי הוא מעוניין להפסיק לשדר את תכניתו השבועית "בילוי נעים".

שפירא יעבור לשדר רצועה חדשה, שתעלה בעוד מספר שבועות. התכנית האחרונה של שפירא ב"בילוי נעים", שתשודר בסוף נובמבר, תהיה תכנית פרידה חגיגית ומיוחדת.

בשנת 2009 פרש שפירא לגמלאות, לאחר הקמת וניהול חטיבת התרבות והמוסיקה בגל"צ, אך המשיך לשדר בכל יום שישי את תכניתו הפופולרית "בילוי נעים", בעריכה משותפת עם יורם רותם, עורך המוסיקה הראשי של גלי צה"ל.

על פי סקרים התכנית בהגשתו של שפירא היתה מהתוכניות המואזנות ביותר בימי שישי והצליחה להעלות על סדר היום נושאים תרבותיים רבים ומגוונים שהיו ייחודיים רק לתוכנית.

כראש חטיבת התרבות והמוזיקה בגל"צ יצר שפירא רצועות ומשדרים שהפכו נכסי צאן ברזל, כמו "ציפורי לילה", "ערב שירי משוררים", "שיר אהבה חילי לסשה ארגוב" ואחרים. שפירא אף פיתח את השידורים הישירים של מופעי המוסיקה, הבידור והתיאטרון ומופעים חשובים ישראלים ובינ"ל אחרים דוגמת פול סיימון.

תרומתו של שפירא זכתה להכרה ע"י גופים רבים ומגוונים בתקשורת ובתרבות הישראלית. הוא זכה בפרס סוקולוב למפעל חיים ואף בפרס הרדיו לשדרן המצטיין בכנס אילת לעיתונות, כמו גם בפרסים מטעם האקדמיה הישראלית לתיאטרון, אקו"ם, אמ"י, פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה, פסטיבל ימי זמר בתיאטרון חולון ועוד רבים וטובים אחרים.

בימים אלה בוחנת התחנה מחליפים שונים במקומו של שפירא לשידור התכנית.

מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, מסר "מולי שפירא הוא מעמודי התווך של גלי צה"ל, אחד משדרני הרדיו המוכרים והאהובים בישראל. הוא שייך לדור הנפילים ברדיו ובתרבות בישראל. אני שמח שמולי בוחר להמשיך ולשדר בתחנה רצועה חדשה. מולי מוכיח לכולם כי בכל גיל אפשר להמציא את עצמך מחדש".

מולי שפירא מסר בתגובה, "לאחר שגידלתי והכשרתי עשרות אנשי תרבות בגלי-צה"ל ובתקשורת אני מכבד את חזונה של התחנה להעברת השרביט בשיאי לדור הצעיר יותר".