גנדי הי"ד
גנדי הי"ד צילום: פלאש 90

דתיה יצחקי, מי שהייתה דוברת מפלגת מולדת ועבדה במשך שנים עם השר רחבעם זאבי הי"ד, יוצאת בערוץ 7 נגד אלה שמחרימים בכנסת את הישיבה לזכרו.

"עושים לו עוול גדול מאוד, גנדי היה ההגדרה המושלמת של קצין וג'נטלמן, איש ארץ ישראל ואוהב ישראל שעשה המון למדינה. הוא היה נאמן לאנשים ולחברים והיום באים ועושים לו עוול גדול מאוד".

לדבריה יחסו לאנשים ונשים היה מכבד מאוד, "זה חמור מאוד שעושים לו משפט בלי אפשרות תגובה. שופטים אותו על התנהגות שהייתה נהוגה לפני שנים שהיום זה לא מקובל, אבל באותן תקופות אנשים דיברו שונה, גנדי מעולם לא עשה משהו שפגע באנשים, הייתה אז צורת התבטאות שונה, היה לו חוש הומור וזה לא היה תמיד פוליטקלי קורקט. אבל הוא ידע לקדם אנשים ונשים בצורה שוויונית".

יצחקי סבורה שמנסים לקעקע את זכרו על רקע היותו איש ארץ ישראל, "גנדי היה לוחם ומפקד והיום רוצים לזרוק את הכל בגלל איזו עילה של אופוזיציה שרוצה להחרים אותו כי הוא היה איש ימין. צריכים לכבד אותו על מה שהוא עשה, הוא זה שקבע שמולדת לא מחלקים והיו חשובים לו החינוך לערכים יהדות וארץ ישראל וזה מה שצריך לעמוד בראש.

"הוא היה לוחם מפקד אמיץ יזם ואיש ספר מדהים, והיום מציינים את העובדה שנרצח כאן שר בישראל, אנחנו מחויבים לתת לו את הכבוד וללמוד את המורשת ויש הרבה מה ללמוד, מן הראוי שכנסת ישראל תשיל את נעליה בפניו".