ברוך מרזל
ברוך מרזל Photo by Tomer neuberg/FLASH90

פעיל הימין ברוך מרזל אומר לערוץ 7 כי דווקא השנה חשוב ללכת לאזכרה לזכרו של רחבעם זאבי - גנדי הי"ד.

"אני הולך לאזכרה של גנדי בהר הרצל כי לנו חשוב ללכת לאזכרות של אנשים בעל משמעות שלא שכחו את האידיאלים במהלך הקריירה שלהם", מסביר מרזל.

"אני חושב שהצביעות של השמאל היום נגלית לעין, להיות נאור היום זה לרדוף את גנדי על סיפורים מלפני חמישים שנה שלהערכתי לא היו ולא נבראו או לרדוף אנשים כמו ינון מגל, אבל לתת לאיבגי פרס ולהפוך את שלי יחימוביץ' לכלילת המוסר. זה שוב מוכיח שאם אתה איש שמאל מותר לך הכול ואיש ימין ירדפו אותך על כל מעשה קטן".

לדבריו הביטול של העצרת לזכר יצחק רבין בשל מחסור כספי רק מוכיחה שאין לשמאל מה למכור, כלשונו. "אם לשמאל אין מימון ממשלתי או מימון של גורמים זרים הוא לא יכול לתפקד. אם האיחוד האירופי והקרן החדשה לישראל היו מפסיקים את המימון השמאל היה נעלם.

''השנה אנחנו מציינים 29 שנים לרצח הרב כהנא, אנחנו לא מקבלים שקל מאף אחד אבל יש אזכרות בכל הארץ והקהל דופק על הדלתות, כי הרב כהנא לא צריך מאות מיליונים לאתרי הנצחה, מוזיאונים, רחובות ובתי חולים על שמו, הרב כהנא זה אידיאולוגיה שלא צריכה זמרים כדי למלא את האולם. אנחנו לא צריכים רבע מיליון כדי להביא זמרים לכיכר ולמלא אותה בתומכים, אצלנו התומכים מגיעים גם בלי זה.

''ותאמין לי אם העצרת לזכרו של רבין היתה סביב זה שאסור לרצוח יהודים היה מקום לעוד אנשים להתחבר לאירוע, אבל הפכו את זה לאירוע פוליטי שנועד להנציח את מורשת אוסלו. אני השתתפתי במאות הלוויות פרי יצירתם של פרס ורבין ואני לא חושב שיש מקום לעשות הילולות לאנשים כאלה", מוסיף מרזל.