ערפאת כן, גנדי לא?

אלוף משנה במילואים וח"כ לשעבר משה פלד תוקף את חברי הכנסת שהחרימו את האזכרה של רחבעם זאבי הי"ד. "סמל הצביעות וסמל המוסר הכפול".

אלירן אהרון , ל' בתשרי תשע"ז

"ההחרמה של האופוזיציה את טקס האזכרה של גנדי היא סמל הצביעות וסמל המוסר הכפול", אומר היום (שלישי) אלוף משנה במיל' וח"כ לשעבר משה פלד בשיחה עם ערוץ 7.

פלד מזכיר את מי חברי הכנסת של מרצ דווקא לא מחרימים, "לא יכול להיות שטקס אזכרה ממלכתי לשר בממשלת ישראל שנרצח בידי מרצחים בני עוולה הם יחרימו, ומצד שני הם ילכו לקבר של יאסר ערפאת במוקטעה. תמר זנדברג, חבריה וחברותיה עלו בעבר למוקטעה ברמאללה שם ערפאת קבור".

לדבריו החלטת הרשימה הערבית להחרים את ישיבת המליאה לזכר גנדי רק תועיל לזכרו, "ההחרמה של הסיעה הערבית זה דבר הזוי, הרי פרס ורחבעם ז"ל היו ידידים טובים ואם הם מחרימים היום את האזכרה של רחבעם הם במשפחה טובה - פרס ורחבעם ביחד.

"אני שמח שהם מחרימים, אני שמח שהם לא שם, אני שמח שלא נראה אותם ברגעים היפים והחשובים בהם נזכור את גנדי ובהם הובלנו את פרס לדרכו האחרונה. למה אנחנו צריכים אותם שם?".

פלד לא חוסך בביקורת גם כלפי המחנה הציוני ושאר סיעות השמאל, "הם פשוט אנטי-דמוקרטים, הם לא מוכנים לקבל את החלטת העם הישראלי הם לא מוכנים לקבל את תוצאות הבחירות, הם לא מבינים שהיו בחירות והציבור בחר בכיוון הלאומי, ההתיישבותי, בכיוון החשוב של חיזוק ההתיישבות הציונית בארץ ישראל. עם זה הם לא מוכנים להשלים והם עושים הכל כולל בחו"ל, כולל הבאת כספים מארגונים המעודדים טרור כדי לבטל את תוצאות הבחירות".

"בהם אנחנו צריכים להיאבק במאבק נחוש ולא לפחד ולא להירתע מהם. אין לי ספק שבסוף הדרך שלנו תמשיך להוביל", מסיים פלד באופטימיות.