ביל קלינטון
ביל קלינטון צילום: גילי יערי, פלאש 90

בתזמון מעורר תמיהה, סוכנות ה-FBI פרסמה מסמכים משנת 2005, מתוך חקירה שניהלה נגד הנשיא לשעבר של ארה"ב ביל קלינטון.

החקירה עסקה בחנינה שהעניק, כנשיא, לאיש העסקים היהודי מארק ריץ', שהיה נשוי לאחת התורמות ה"כבדות" של המפלגה הדמוקרטית.

ה-FBI אף ציינה את דבר פרסום המסמכים בחשבון הטוויטר שלה. בתגובה אמר דובר מסע הבחירות של הילארי קלינטון, בריאן פאלון: "אם לא מדובר בתאריך אחרון לפרסום בתביעה שהוגשה על סמך החוק לחופש המידע, זה מוזר".

אלא שלפי דיווח של רשת בלומברג, אכן מדובר במידע ששוחרר בשל תביעה הנסמכת על חוק חופש המידע. הטיפול בבקשה הסתיים וה-FBI הודיע על כך בטוויטר, כפי שהוא נוהג לעשות במקרים מעין אלו.

האירוע הוא עוד ביטוי לזעם ולחשדנות הקיצונית שהדמוקרטים חשים כיום כלפי ה-FBI ומי שעומד בראשה, ג'יימס קומי. זאת, לאחר שקומי תקע מקל עבה בגלגלי מסע הבחירות של הילארי קלינטון, כאשר הודיע בשבוע שעבר שהחקירה בנושא שרת המיילים הפרטי שלה מתחדשת.

קומי הודיע ביולי כי הוא סוגר את החקירה נגד קלינטון – ועורר עליו את זעמם של הרפובליקנים, שלא הפסיקו לתקוף אותו מאז. עם הזמן צפו חשדות לעסקאות בלתי כשרות שרקחו בני הזוג קלינטון עם בכירים ב-FBI, ועם התובעת הכללית, לורטה לינץ', לסגירת התיק.

לאחר מכן היו דיווחים על מעין מרד בשורות ה-FBI נגד החלטתו של קומי, וייתכן מאוד שקומי ידע שאם לא יודיע על חידוש החקירה, הדבר יודלף מתוך ה-FBI ויגרום לו מבוכה גדולה עוד יותר.