"כל הדיון הזה הוא קשקוש''

מלבד ח"כ גואטה מש"ס, אף נציג מהקואליציה לא נמצא בדיון על השידור הציבורי. יו"ר התאגיד: אין עוד כלי תקשורת מגוון כל כך במדינה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , א' בחשון תשע"ז

איתן כבל
איתן כבל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ועדת הכלכלה של הכנסת דנה הבוקר (רביעי) בפרשת תאגיד השידור הציבורי על רקע יוזמת ראש הממשלה בנימין נתניהו לסגור את התאגיד "כאן" החדש ולשקם את רשות השידור הישנה.

למעט ח"כ יגאל גואטה מש"ס, אף חבר כנסת מהקואליציה לא משתתף בדיון בוועדת הכלכלה. גם מנכ''ל משרד התקשורת שלמה פילבר נעדר מהדיון - על אף שהוזמן אליו.

גיל עומר, יו"ר מועצת התאגיד הציבורי, אמר כי התאגיד יהיה מוכן לפתיחת שידוריו ב-1 בינואר. "אנחנו מוכנים בכל הפרמטרים כפי שדרש מאיתנו מהחוק", הבהיר.

עומר השיב לביקורת שהושמעה על הרכב העיתונאים בתאגיד ואמר: "אין עוד כלי תקשורת מגוון כל כך במדינת ישראל, שנותן ייצוג כזה לאוכלוסייה".

''המשימה שהטלתם עלינו היא להקים כלי תקשורת שוויוני ומאוזן שיעניק שידור במגוון פלטפורמות. ראינו בזה הזמנה והזדמנות ליצור דבר חדש וזה מה שעשינו. המועצה מאוישת ב-12 חברים, גובשה אסטרטגיה, לוח שידור, תקציב ותכנית עבודה", פירט עומר.

יו''ר התאגיד הדגיש, ''יש לנו מוכנות מלאה לשידורים, תקציב ההקמה שלנו עומד על 350 מיליון ויש בו חריגה של אפס שקלים".

בתחילת הדיון, אמר יו"ר הוועדה ח''כ איתן כבל "אני לא אדם תמים, ראיתי שטיקים מסריחים יותר או פחות. כולנו פוליטיקאים, אבל האמת דבר כזה עוד לא ראיתי. מעשה כל כך ציני, כל כך נכלולי, כל כך אופורטוניסטי".

"אני לא במחנה של נתניהו, אבל גם כשהוא פעל הפוך לחלוטין ממה שאני מאמין לא חשבתי לרגע אחד שהוא לא רוצה בטובת העם והמדינה, ודווקא בדבר הקטן הזה לכאורה. אני חושב שראש הממשלה שורף את הבית", אמר כבל והוסיף כי ראש הממשלה מוביל מהלך שלא הובילו כבר עשרות שנים.

"ומי כמוני יודע כמה זה מהלך אמיץ לסגור את רשות השידור", המשיך כבל. "והנה כמה שבועות לפני שהתאגיד העצמאי עולה לשידור לסגור אותו. למה? כי בא לו?".

ח"כ יגאל גואטה (ש"ס) אמר כי "כל הדיון הזה הוא קשקוש. זה לא דיון על העובדים, זה דיון על השליטה בתקשורת. מישהו מעניין אותו מהעובדים? מה אתם מדברים על מספרים בכלל?". לדבריו, "הכלכלן הראשי של הכנסת דוד ביטן אמר הפוך ממה שאתם אומרים. זו בושה וחרפה מה שהולך פה".