יעל זאבי ובנה באזכרה לגנדי
יעל זאבי ובנה באזכרה לגנדי צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יעל זאבי, אלמנתו של רחבעם זאבי ("גנדי") נפטרה בליל שבת בגיל 88 בבית החולים "שיבא" בתל השומר.

הלווייתה תיערך מחר (ראשון) בקיבוץ דגניה.

אחרי רצח בעלה, אמרה יעל זאבי: "פעם אמרתי לו שאני רוצה למות דקה לפניו, כי לא אוכל לחיות בלעדיו... למרות הכל אני ממשיכה לחיות, וזה באמת רק בזכות הילדים הנהדרים שהוא העניק לי".

זאבי אושפזה בתקופה האחרונה בבית החולים ולאחרונה חלה הרעה במצבה. גם הפרשה האחרונה סביב בעלה לא הרפתה ממנה. בראיון לגלי צה"ל אמרה "לא מבצעים פעולה עיתונאית בלי לחקור אותה ובלי לדעת בדיוק את האמת. עכשיו הם טוענים שהם פנו אלינו ולא רצינו לענות, זה לא נכון".

היא אמרה כי ההחלטה לשדר תחקיר על אדם שנרצח היא שערורייה. "אני חושבת שהשידור של הכתבה הוא לא לגיטימי, הוא ממש שערורייתי, זה כמו יום כיפור של העיתונות. מה ש'עובדה' עושה כאן היא מתעללת בגוויה".

זאבי הדגישה כי היא לא הכירה אף אחת מהתלונות שטוענות שגנדי הטריד מינית. "לא, שום דבר, אם היה משהו נגד גנדי והוא היה חי, היו מעמידים אותו כמו היום שמעמידים את כולם למשפט. אפשר היום להגיד, להמציא דברים על פעם ואי אפשר להתווכח עליהם".

זאבי נרצח בשעה 06:50 ב-17 באוקטובר 2001, ל' בתשרי ה'תשס"ב בפתח חדרו במלון הייאט בירושלים בעת שעלה להתראיין לתכנית הבוקר של ערוץ 7.

בפתח חדרו המתינו לו שלושה מתנקשים שירו בראשו שלושה כדורים מטווח קצר. כעבור דקות אחדות מצאה אותו אשתו יעל מתבוסס בדמו. ניסיונות להציל את חייו לא צלחו, ובשעה 10:00 הודיעה הנהלת בית החולים הדסה עין כרם על מותו.

זאבי הותיר אחריו חמישה ילדים: יפתח-פלמח, סייר-בנימין, מצדה, צאלה וערבה, שארבעה מתוכם נקראים על שמות מקומות בארץ ישראל.

אהב את ארץ-ישראל בכל נימי נפשו

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו