מל"ט מסוג 'הרון'
מל"ט מסוג 'הרון' התעשייה האווירית

3 חודשים לאחר חתימת ההסכם על פיו יפעיל חיל האוויר הגרמני מטוסים ללא טייס של התעשייה האווירית לצורך פעילות מודיעין במאלי, בוצעה טיסה מבצעית ראשונה שהוגדרה כמוצלחת ביותר.

הטיסה המריאה בשבוע שעבר משדה התעופה Gao שבמאלי וארכה 5 שעות ו-40 דקות. היא מהווה צעד חשוב לקראת פריסה מבצעית מלאה של 3 מערכות של המל"ט מסוג "הרון" למטרות מודיעין ותצפית שהוצבו במאלי.

שאול שחר, סמנכ"ל בתעשייה האווירית ומנהל חטיבת כלי טייס צבאיים אמר כי "יכולותיה של מערכת 'הרון 1' לתמוך במגוון משימות מבצעיות, באות שוב לידי ביטוי גם בפעילות במאלי. אנו רואים חשיבות רבה בקשר עם חיל האוויר הגרמני וגאים להמשיך ולתת מענה מבצעי מעולה יחד עם המשך שיתוף הפעולה המוצלח עם איירבאס".

בדומה למשימות המבוצעות כבר על ידי המטוס הבלתי מאוייש באפגנסיטן עבור חיל האוויר הגרמני החל מ-2010, גם הפעם הוחכרו המל"טים מהתעשייה האווירית ויופעלו על ידי איירבאס. הפעילות במאלי מתוכננת כרגע להימשך עד פברואר 2018.

גרמניה קיבלה את האחריות על פעילות איסוף המודיעין במאלי בתחילת יולי - והחליפה את כוחותיה של הולנד שמילאו משימה זו עד כה. האיומים הקיימים באיזור, כמו גם גודלו הנרחב, דורשים שימוש במערכות בעלות יכולת טיסה למרחקים ארוכים ושהיה באוויר לאורך זמן רב.