התרגשות גדולה בקבר שמואל הנביא

ספר תורה ששרד את השואה הוכנס למתחם הקבר, לזכרם של ניצול שואה ותינוק בן שבוע שנפטר לפני שנה. צפו

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בחשון תשע"ז

לקבר שמואל הנביא בירושלים, הוכנס הערב (ראשון) ספר תורה ששרד את השואה - אחרי שנים רבות שלא נערכה במקום הכנסת ספר תורה.

משפחת גלאנץ היא זו שתרמה את ספר התורה - לעילוי נשמת בנם שמואל וניצול השואה שמואל צבי.

זיוה גלאנץ, סיפרה הערב בהתרגשות לערוץ 7 על הייחודיות בהכנסת הספר תורה שמנציחה שלושה דורות של שמואל, "היום אנחנו מכניסים ספר תורה ששייך לניצול שואה, שמואל בן ישראל, שלא היתה לו המשכיות - וכל מה שהיה לו זה ספר התורה הזה. אנחנו קראנו לבננו שמואל על שמו של ניצול השואה כדי ליצור את ההמשכיות".

"לצערי", ממשיכה זיוה, "הבן שלי נפטר לאחר שבוע - וחשבנו להביא לקבר שמואל הנביא את ספר התורה ששרד את השואה, כדי שיהווה המשכיות עבור שניהם".

"עברה עלינו שנה קשה", מספרת גלאנץ. "לאבד תינוק בן שבוע זה לא פשוט. זה הדבר הכי קשה בעולם וקשה יותר מכל ניסיון אחר. להפוך את העצב והשכול לשמחה ולמשהו מיוחד, זו סגירת מעגל. שמואל הנביא הגיע מהתפילות של חנה - ולקדש את הנשמות של התינוק שלנו מלאכי שמואל וניצול השואה שמואל צבי על ידי הקדשת הספר התורה - זה דבר מרגש שמביא לנו נחמה".

היא הוסיפה, "אני מקדישה את ספר התורה הזה גם לכל המשפחות שאין להם המשכיות - ומקווה שהוא יהיה נחמה לכל עם ישראל ולכל המשפחות שאין להם המשכיות".

זיוה מספרת על הקשר המיוחד לניצול השואה, שמואל צבי בן ישראל. "סבתא שלי ושמואל היו חברי ילדות ואחרי השואה הם הפכו להיות כמו אחים. הוא הפך להיות כמו סבא שלישי שלנו ובגלל שלא היתה לו משפחה - אנחנו היינו הנכדים שלו. הבטחתי לו שאקרא לבן שלי על שמו כדי שתהיה לו המשכיות. ספר התורה היום ממשיך את שניהם".

בעלה של זיוה, דניאל, מתקשה לעצור את ההתרגשות. "אני לא יכול להסביר את הזכות שיש לנו להכניס את ספר התורה לקבר שמואל הנביא. הבן שלנו נפטר בדיוק לפני שנה והספר תורה הוא לעילוי שני השמואלים - גם הבן שלנו וגם ניצול השואה. שלשלת של שמואל".טוען....