הוגשה תביעה לפינוי 9 משפחות מסילוואן

עמותת עטרת-כהנים מנהלת כיום תביעות נגד 72 משפחות ערביות, שמתבססות על כך שהיתה במקום שכונת יהודים ("כפר התימנים").

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ו בחשון תשע"ז

הוגשה תביעה לפינוי 9 משפחות מסילוואן-ערוץ 7
כפר השילוח
עטרת כהנים

עיתון "הארץ" מדווח הבוקר (רביעי) כי אנשי עמותת "עטרת כהנים" הגישו תביעות פינוי נגד תשע משפחות ערביות בכפר השילוח (סילוואן) שבמזרח ירושלים.

נכון להיום מנהלת העמותה תביעות נגד 72 משפחות ערביות שמתבקשות לפנות את ביתן בשל העובדה שבתחילת המאה ה–20 היתה במקום שכונה של יהודים - כפר התימנים.

כזכור, בית המשפט המחוזי בירושלים אישר בשנת 2001 לאנשי עטרת כהנים להפוך לנאמני "הקדש בנבנישתי" שהוקם על ידי הקהילה היהודית בירושלים בשנת 1899, כדי להקים את בתי השכונה התימנית. בית המשפט אישר את בקשת העמותה בזכות תמיכת האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים.

מאז פועלים בעמותה לפנות מבתיהם את הערבים המתגוררים בשכונה, לטובת התיישבות של יהודים במקום. בשנתיים האחרונות הואצו ההליכים המשפטיים וכמה משפחות פונו מבתיהן.

על פי הדיווח ב"הארץ", לפני כשנה פונה ביתה של משפחה אבו־נאב, שהיה בית הכנסת העתיק של השכונה התימנית. בימים אלו נשלם שיפוץ המבנה, כדי להפוך אותו שוב לבית כנסת. בימים האחרונים הוצב על גג המבנה מגן דוד גדול, שנדלק בלילה.

תחקירן עמותת השמאל ''עיר עמים'', אביב טטרסקי, אמר לעיתון כי "ממשלת ישראל, המסייעת לסילוק תושבי בטן אל־הווא מבתיהם, שנרכשו על ידם כדין, היא אותה ממשלה השוברת את כללי המוסר והמינהל התקין כדי להשאיר את אנשי עמונה על האדמות של סילוואד".

לדבריו, "יציאה מהמבוי הסתום של מדיניות ארץ ישראל השלמה תתאפשר רק אם יוכרו זכויותיהם של הפלסטינים בירושלים ויופנם הצורך של שני העמים להגיע להסדר מדיני".

עורך הדין אברהם משה סגל, המייצג את "הקדש בנבנישתי", מסר בתגובה: "בתי המשפט השונים ובראשם בית המשפט העליון קבעו כי ההקדש הוא הבעלים הבלעדי של המקרקעין, ומצופה שפסיקת בתי המשפט תכובד ככתבה וכלשונה".