המועמדים לנשיאות ארצות הברית הילרי קלינטון ודונלד טראמפ התייצבו הבוקר (שלישי, שעון ישראל) לעצרת הבחירות האחרונה שלהם לפני פתיחת הקלפיות.

קלינטון נאמה בצפון קרוליינה, מדינה מתנדנדנת שניצחון שלה שם יקבע כמעט באופן סופי שהיא זאת שתנצח בבחירות. "הבחירות היום הן בחירות בין פילוג לבין אחדות, בחירות על כלכלה שעובדת לכולם ולא רק עבור אלו שבראש הפירמידה, אלה בחירות על השאלה מי אנחנו האמריקנים", אמרה קלינטון. "ערכי היסוד שלנו עומדים למבחן בבחירות האלה".

"אלו הבחירות החשובות בחיינו", טענה קלינטון. "ימיה הגדולים של ארצות הברית לפנינו. זכרו שזה לא רק השם שלי או של טראמפ על הטופס, זה סוג המדינה שאנחנו רוצים. אז אם אתם מאמינים שאמריקה מתקדמת כשמעמד הביניים מתקדם אתם חיבים להצביע מחר.

''אם אתם מאמינים שאנחנו צריכים להשקיע את ההשקעה הגדולה ביצירת עבודות, אנרגיה נקייה, עסקים קטנים, אז אתם חייבים להצביע. כנ"ל להגינות בכלכלה שלנו, להעלות את שכר המינימום -אז אתם חייבים להצביע. עבור משפחות עובדות עם ביטוח ילדים הוגן ותשלום שוויוני לנשים - אז אתם חייבים להצביע", הוסיפה המועמדת הדמוקרטית.

טראמפ נאם במישיגן, שם הכריז: "אין מקום אחר שבו הייתי רוצה להיות בעצרת האחרונה שלי. התחלנו לפני שנה וחצי עם 17 מועמדים אחרים ומוכשרים ורובם נתנו לנו בהמשך את תמיכתם, ועכשיו יש לנו מועמדת אחת אחרונה לנצח. זו תהיה תחילתה של חוויה חדשה - להפוך את אמריקה לגדולה שוב".

"האם אתם רוצים שאמריקה תונהג על-ידי המעמד המושחת או על-ידיכם, על-ידי העם?", שאל טראמפ ותקף את יריבתו קלינטון. "שינוי אמיתי מתחיל בשינוי וביטול מיידי של האסון שנקרא 'אובמה קר' (רפורמת הבריאות של אובמה). הילרי קלינטון היא האדם המושחת ביותר שרץ אי פעם לנשיאות ארה"ב, והיא זוכה להגנה מטעם מערכת מושחתת".

"היום הוא יום העצמאות שלנו", אמר טראמפ לקול תשואות הקהל. "היום מעמד הפועלים של ארה"ב הולך לחזור".

טראמפ: לא יכול לדמיין ארבע שנים עם הילארי בשילטון
טראמפ בצפון קרוליינה, אתמול