"כל קול חשוב, במיוחד בפלורידה"

יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל לא מתכוון לעצום עין הלילה, "להערכתי לא נדע תוצאות לפני תשע בבוקר שעון ישראל".

בני טוקר , ז' בחשון תשע"ז

טראמפ בוחר
טראמפ בוחר
צילום: רויטרס

עו"ד מרק צל, יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, לא מתכוון ללכת לישון הלילה. הוא מתכוון לעקוב אחרי ספירת הקולות עד שייפול הפור.

"אנחנו מתכנסים הלילה באחת עשרה במייקס פלייס הכשר בירושלים ונהיה שם עד שיפול הפור", אומר צל לערוץ 7.

"אני במתח אבל גם אופטימי כי כל הסימנים מהמטה בניו יורק חיוביים במיוחד במדינות המתנדנדות כמו פלורידה וצפון קרוליינה", מספר צל, "זו הפעם הראשונה בשנים האחרונות שיש לנו שש דרכים להגיע למספר הדרוש של 270 אלקטורים, אבל המירוץ צמוד".

צל לא מתייאש מהסקרים אך גם לא נכנס לשאננות: "הסקרים נעשו על ידי גורמים שמיודדים עם קלינטון. זו מלחמת התקשורת נגד טראמפ. בשטח המצב שלנו בסדר גמור אבל הניצחון לא בכיס. צריך להביא מצביעים לקלפיות. במדינות מסוימות בארה"ב אפשר להצביע מוקדם. עד כה הצביעו בבחירות המוקדמות 45 מליון איש ושם אנחנו כבר בסדר גמור, אבל צריך עכשיו לדאוג לשאר. בארה"ב זה לא יום שבתון. אנשים צריכים להצביע או לפני העבודה, במהלך העבודה או אחריה. צריך לעמוד בתורים ארוכים כך שצריך לעשות מאמץ כדי להצביע".

לדבריו, אם טראמפ יפסיד בפלורידה, הילארי תהיה הנשיאה הבאה. "התוצאות זורמות לפי המדינות, התוצאות הראשונות יגיעו מאינדיאנה וקנטאקי באחת בבוקר שעון ישראל, בשתיים בבוקר שעון ישראל יגיעו תוצאות ממדינות רבות אחרות אבל זה לא כולל פלורידה וצפון קרוליינה כי פלורידה נמצאת בתוך שני אזורי זמן לכן ייתכן שנצטרך לחכות עד שלוש בבוקר שעון ישראל", הוא מסביר. "פלורידה היא המפתח אם טראמפ יפסיד בפלורידה זה נגמר. הילארי תהיה הנשיאה הבאה".

להערכתו המירוץ בפלורידה צמוד עם יתרון קל לטראמפ: "לא נדע תוצאות עד תשע בבוקר שעון ישראל. רק אם אחד המועמדים ייקח בגדול נדע כבר בשש בבוקר לפי שעונינו, אבל אם זה צמוד כפי שאנחנו מצפים נצטרך לחכות אחרי שש בבוקר. הכל אפשרי במיוחד במערכת הבחירות המוזרה הזאת. כל החוקים המסורתיים לא חלים השנה. אנחנו סומכים על הקב"ה רק הוא יודע מה יהיה עם הבלגן הזה".

צל ממשיך לפעול גם להבאת מצביעים להצבעה בישראל: "אנחנו בארץ עסוקים כרגע בסיוע לאנשים עם זכות הצבעה, במיוחד כאלה ששייכים לפלורידה, לממש את זכותם. הם יכולים להצביע עד חצות והפתקים נשלחים בפקס. כל קול חשוב".