"הקדימו את המשחק כדי לא לחלל שבת"

משחק הכדורגל בין הפועל פ"ת לבין הפועל ירושלים במסגרת הליגה הלאומית שנקבע ליום שישי הקרוב בשעה 15:00, יוקדם בחצי שעה?

נרי וייס , ז' בחשון תשע"ז

כדורגל
כדורגל
Thinkstock

מנהלת הליגה נגד בג"צ? על רקע דרישת בג"צ מהמדינה להשיב על השאלה מדוע עדיין משחקים כדורגל בשבת בישראל, ואין הם מקיימים את חוק שעות העבודה והמנוחה, נראה ששוב הכדורגל הישראלי עומד בפני שביתה בשל הרצון לשמירת השבת, הפעם השביתה מגיעה מכיוון השחקנים.

הכל החל כשבמנהלת הליגה, האחראית על ליגת העל שבכדורגל ועל הליגה הלאומית, שיבצו מספר משחקים ביום שישי בשעה 15:00, זאת כששבת נכנסת בשעה 16:20 לערך.

אחד מאותם משחקים בעיתיים אותם שיבצה מנהלת הליגה, הינו המשחק בין הפועל פתח תקווה לבין הפועל ירושלים. בשתי הקבוצות הללו ישנם שחקנים שומרי שבת ומסורת, ועל כן הגישו שתי הקבוצות יחדיו בקשה ממנהלת הליגה להקדים את המשחק ביניהן בחצי שעה, כך שיוכלו לכל הפחות לסיים את המשחק עוד בטרם ייכנס היום הקדוש.

על פי ההסכם שנחתם בעונה שעברה עם משרד הספורט הוחלט כי במידה ששתי קבוצות יביעו עניין להזיז את משחקן בכדי שלא לחלל שבת, הדבר יתאפשר להן. האם במנהלת הליגה לא עומדים בהסכמים?

שוער הפועל פתח תקווה, אבי איבגי, מי שמוביל את המאבק למען השבת בליגה הלאומית, אמר כי אם במנהלת הליגה לא יתחשבו בבקשתם, עשויים אלה להשבית את המשחק הקרוב ואולי אף את הליגה כולה. לדברי איבגי, מנהלת הליגה לא שומרת על הסטטוס קוו ולא מכבדת הסכמים.

בינתיים מי שהצטרפו היום (שלישי) למהלך של שתי הקבוצות מפתח תקווה וירושלים אלו ארגון השחקנים שהודיעו כי הם מצטרפים לבקשתן של שתי הקבוצות להקדים את המשחק בכחצי שעה. לדברי ראשי הארגון, מטרת הקדמת המשחק היא "כדי לסייע לשחקנים שומרי המסורת לא לחלל את השבת".

יש לציין כי עד העונה היה מקובל ומוסכם על ידי הגורמים כולם כי קבוצות שביקשו להקדים משחקים בתקופת החורף כדי למנוע חילול שבת, קיבלו אישור לכך על ידי המנהלת וההתאחדות לכדורגל. עוד אמרו בארגון השחקנים כי הם "קוראים למנהלת להמשיך ולפעול כפי שהיה נהוג בארבע השנים האחרונות ולאפשר את הקדמת המשחק בחצי שעה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il