הפרקליטות הצבאית חתמה על הסדר טיעון חלקי עם לוחמי חטיבת הנח"ל שהציתו מחסן עצים של סוחר פלסטיני באזור שכם.

בגלי צה"ל פורסם כי יש הסכמה בין התביעה להגנה להמיר את סעיף האישום מהצתה, שבמקרה זה תקופת המאסר המקסימלית עלולה להגיע עד 15 שנים - לאישום בחריגה מסמכות עד כדי סכנת חיים, שעל פי סעיף זה תקופת העונש המקסימלי היא שלוש שנים.

המחלוקת היחידה שנותרה שהתביעה דורשת תקופת מעצר של 10 חודשים, ההגנה מבקשת חודשיים ועוד חודש עבודות.

על פי הדיווח, הלוחמים עלו למשמרת בלילה על כביש והיו צריכים לסמן משיקולי בטיחות את הציר. היעדר ציוד מתאים הוביל את מפקד הכיתה, סמל בדרגתו, לספק להם בקבוק עם דלק, ולאשר לשניים לקחת עצים מאותו מחסן.

בסוף המשמרת נותר דלק בקבוק ואחד הלוחמים אמר לשני - "בוא נעשה מדורה קטנה". הם נגשו למחסן עצים, הדליקו קרש וזרקו אותו לתוך מערום העצים.

השניים עזבו את הזירה, עלו על האוטובוס שבא לקחת אותם ולא דיווחו לאיש על השריפה. בחקירה הודו כבר מהתחלה לא התכוונו לגרום לשריפה גדולה והסבירו כי המניע לפעולה שלהם היה כרגע של שעמום, פזיזות, בדיחה ורגע של טיפשות.

בחקירה לקחו הלוחמים אחריות מלאה, כשאחד מהם צוטט: "פגעתי בשם בכבוד של צה"ל, בחטיבה שלי, אפשר להגיד שאפילו במדינת ישראל. זאת הייתה טעות ואם הייתי חושב טיפה לא הייתי עושה זאת שוב. הבנו שאנחנו מפגרים... שנינו מצטערים. ברור שפגעתי בפרנסה של בן אדם". הלוחם המואשם הוסיף: "אני לא מאמין לעצמי איך עשיתי זאת. אני מאוכזב מעצמי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו