כוחות שיטור אירופיים (ארכיון)
כוחות שיטור אירופיים (ארכיון)צילום: רויטרס

בצל ההתראות על המצב הבטחוני באלבניה, תמריא היום (חמישי) אחר הצהריים נבחרת הכדורגל של ישראל למשחק החוץ מול נבחרת אלבניה שיתקיים במסגרת המחזור הרביעי במוקדמות מונדיאל 2018.

המשחק שיתקיים במוצאי השבת הקרובה בשעה 21:45, היה כבר בדרך לדחייה, כשלאחר דיונים בין גורמי הביטחון האלבנים לבין אלה מישראל הוחלט כי הנבחרת הישראלית תאובטח על ידי מאות שוטרים סמויים וגלויים כשמי שיפקד על כל אלה יהיה לא אחר מאשר מפכ"ל המשטרה המקומית באלבניה.

כזכור, תפיסת חוליית טרור המזוהה עם ארגון המדינה האיסלאמית, ארגון הטרור דאע"ש הקיצונית, הביאה להעתקת המשחק בין שתי הנבחרות מאצטדיון בשקודר, שם תכננו אלה לפגע בשחקני ואוהדי הנבחרת הישראלית במהלך המשחק.

גם במטה ללוחמה בטרור אמרו כי אין לקיים את המשחק בין הנבחרות, אך כאמור לבסוף הוחלט כי הנבחרת הישראלית תאובטח על ידי אבטחה חסרת תקדים שתורכב משילוב של שוטרים מאלבניה וישראל.

לא רק אבטחה חסרת תקדים תהיה נחלתה של הנבחרת הישראלית, כשהצוות המקצועי והשחקנים עברו תדרוכים ביטחוניים והוראות פרטניות לקראת המשחק מול האלבנים.

בין היתר הוזהרו שחקני הנבחרת והצוות המקצועי שלא לצאת מבית המלון בו הם שוהים, לא לעלות על מוניות ולא להסתובב לבד. גם שחקני הנבחרת המשחקים בחו"ל תודרכו שלא להישאר באלבניה לאחר המשחק ולצאת את הארץ יחד עם שחקני הנבחרת כולם, מה שלא נוהגים אלה בדרך כלל לעשות לאחר משחקי החוץ של הנבחרת.

מעגלי אבטחה רבים ומלון מבודד אלו רק חלק קטן מההערכות שנוהגים באלבניה לקראת המשחק בין שתי הנבחרות.

בפיפ"א עוד שקלו לקיים את המשחק ללא קהל, אך באלבניה לקחו על עצמם את אבטחת המשחק ובשל כך הוחלט כי המשחק יתקיים כרגיל, אך באצטדיון אלבסן, הסמוך לבירה טיראנה ולא באצטדיון בשוקדר, שהיה אמור לארח את המשחק בתכנון המקורי.

כעת צריכים שחקני הנבחרת להתעסק בכדורגל נטו במטרה לנצח בחוץ את היריבה על המקום השלישי בבית. יצליחו להתרכז ולנצח על כר הדשא?