משה קצב
משה קצבצילום: קובי גדעון, פלאש 90

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של משה קצב, הגיב לחשיפת התיעוד אמש (חמישי) בערוץ 2, בו נשמע ונראה הנשיא לשעבר מטיח האשמות קשות במערכת המשפט.

"זה לא סוד", אמר אמיר בריאיון לערוץ 2. "הוא לא היחיד שחושב שפסק הדין שניתן בעניינו הוא פסק דין בעייתי וקשה עד מאוד".

עו"ד אמיר שוחח עם הנשיא לשעבר לאחר שידור הכתבה אמש וסיפר כי קצב היה מוטרד מפרסום הדברים. "הוא נשמע נסער מאוד וכועס מאוד. מדובר בניצול ציני וקשה של אדם שמוכר כרב מקובל שהגיע לפגישה איתו לבקשת קצב ומתעד אותו בביתו".

פרקליטו של קצב תקף את הרב שתיעד את שיחתו עם קצב במהלך חופשה מהכלא ואמר כי "מדובר באדם שבא ובאופן מחפיר ובצורה צינית חדר לפרטיותו".

משה קצב
משה קצבצילום: רויטרס

כאמור, הנשיא לשעבר משה קצב תועד בשיחה עם רב שהגיע לבקרו במהלך חופשה בביתו, לאחר שוועדת השחרורים דחתה את בקשתו של הנשיא לשעבר לשחרור מוקדם.

במהלך השיחה שנחשפה אמש, תיאר קצב את תסכוליו הרבים. "בנו תיק כזה שכל העולם, כבר עשר שנים, מכפישים אותי בעולם, כולם", אמר קצב. "אני לא הכרתי את המערכת. הייתי בצמרת המדינה, לא הכרתי את המערכת. ואם לי עשו, מה עושים לאזרח פשוט? עוד יותר נורא, דברים נוראיים".

"לא להאמין, תיקח את המדינה הכי דמוקרטית בעולם, הכי מתקדמת, לא יעשו דבר כזה", המשיך קצב. "אני אמרתי להם כמה פעמים, אירן וסעודיה עדיפות, שם חותכים ידיים. עדיף שתחתכו לי יד ורגל ולא תשמיצו אותי כמו שאתם עושים לי".

נציין כי ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר תתכנס בעוד כחודש כדי לדון פעם נוספת בבקשתו של קצב להשתחרר. בפעם הקודמת, באוגוסט, סירב קצב לקחת אחריות על מעשיו.