מתנה אמריקנית

לנשיא האמריקני החדש אין כל אינטרס ללחוץ על ישראל. זה הזמן לקבוע עובדות בשטח. דעה

בועז העצני , ט' בחשון תשע"ז

מתנה אמריקנית           -ערוץ 7
מתנה נאה לכבוד שנת היובל לשחרור חבלי המולדת. בנייה ביו"ש.
פלאש 90

כמה מסקנות מתוצאות הבחירות בארצות הברית:

קריסת הסקרים? הסקרים התחרו ביניהם בכמה הילארי קלינטון גוברת על דונלד טראמפ, ומטה הילארי כבר הכין זיקוקים לחגיגת הניצחון. אבל אל תספידו את ענף הסקרים. באופן יציב ועקבי קורה ההפך הגמור מתחזיותיהם. כלומר הסקרים הם אמצעי חיזוי מדויקים, רק להפך, מה שהופך אותם לכלי שימושי.

טראמפ פיצח את הקוד של החברה האמריקנית. הביטחון העצמי שהוא מקרין, הפטריוטיות, הכבוד הלאומי, מנטליות אמריקאית ולא אירופית דוגמת אובמה, והטחת האמת בפרצוף בלי תחפושת הפוליטיקלי-קורקט של הדמוקרטים שהגיעה לידי גיחוך. לכן לא ברור אם השערוריות שנקשרו בו הפריעו לו או דווקא עזרו.

טראמפ מייצג עמדות פטריוטיות. כמו בבחירות בישראל, כמו בבריטניה, הן בבחירות והן במשאל העם על הברקזיט. למרות הכול, "שיח הזהויות" מתגבר על "שיח הזכויות", זה טבע האדם. מי שלא לומד את לקח מגדל בבל, נדון להיראות כמו הפרצוף של יונית לוי ביום שלמחרת.

ישראל ניצלה מממשל שהחליט למעוך אותה. קלינטון חסרת המעצורים הייתה גורמת לנו להתגעגע לאובמה. כל ההתחכמויות והתרגילים מיצו את עצמם, ואנחנו היינו מוצאים את עצמנו בפני דרישה אולטימטיבית לצאת מיו"ש וירושלים מיד, בלי קשר להסכמים כלשהם. נתניהו לא מסוגל לעמוד בלחץ כזה, ולכן זו גם הצלת שלטונו.

אבל האם טראמפ הבלתי צפוי לא ילחץ עלינו? לא. ההשפעה הערבית על ארצות הברית כיום אפסית. ישראל היא הנקודה היציבה והדמוקרטית היחידה במזרח התיכון, וצריך להיות מטורף או אסלאמיסט כמו אובמה כדי להזיק לה. שלדון אדלסון תרם כסף גדול לטראמפ, ולכן יהיה בעל השפעה עליו. אין שום אינטרס או כוח שמושך את ארצות הברית נגד ישראל חוץ מהתקשורת, אך זו נתפסת אצל טראמפ כאויב והוא ישמח לאכזב אותה.

בנוסף לכך, הימין הישראלי והמחנה הרפובליקני בארצות הברית, כמו השמאל הרדיקלי הישראלי והליברלים בארצות הברית, הם מחנות זהים. ערכים ואידיאלים משותפים, עולם מושגים זהה, צורת מחשבה ורגשות לאומיים (או אנטי לאומיים) זהים. כלומר, מאגר האנשים שממנו יבנה טראמפ את ממשלו הוא מהתומכים הנלהבים ביותר של ישראל.

בשבילנו זו הזדמנות בלתי חוזרת. עם השבעת הנשיא החדש נגמרים לנתניהו התירוצים. זה הרגע להרחיב בענק את הבנייה ביו"ש ובירושלים, כולל בשטח 1–E, להקים יישובים חדשים ביו"ש, ולבטל את חוק ההתנתקות בצפון השומרון ולהקים מחדש את היישובים שם. זה סופו של השקר הפלשתיני והמבוא לסיפוח יו"ש. מתנה נאה לכבוד שנת היובל לשחרור חבלי המולדת.