"אסור לאבד את חזון שתי המדינות"

ראש האופוזיציה לראש ממשלת רוסיה: "תשתמשו בכל כובד משקלכם לעזור לישראל להשיב את אורון שאול, הדר גולדין ואברה מנגיסטו הביתה".

אורלי הררי , ט' בחשון תשע"ז

הרצוג ומדבדב
הרצוג ומדבדב
צילום: דוברות

יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, נפגש הבוקר (חמישי) עם ראש ממשלת רוסיה, דימיטרי מדבדב.

בפתח הפגישה ביקש ראש האופוזיציה מראש ממשלת רוסיה, שממשלתו תתערב בהחזרת הבנים, הדר גולדין ואורון שאול, הביתה ובשחרורו של אברה מנגיסטו. "אני מבקש ממך כראש ממשלתה של מעצמה חשובה מאוד בעלת השפעה עצומה במזרח התיכון, להפעיל את מלוא כובד המשקל למעשה הומניטרי ומדיני צודק, להשיב את החיילים ולשחרר את אברה מנגיסטו". אמר הרצוג.

בהמשך הפגישה הרצוג הביע התנגדות חריפה להחלטה באונסק"ו על ירושלים ואמר למדבדב "אני יודע שאתם מתנגדים לסילוף ההיסטוריה ומבינים את הקשר העמוק של עם ישראל ומדינת ישראל לירושלים, לכותל ולהר הבית". עוד הוסיף הרצוג, "אונסק"ו מעל בתפקידו ומוציא שם רע לדיפלומטיה, לאחריות ולמוסדות הבינלאומיים".

לקראת פגישתו של ראש ממשלת רוסיה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, חזר הרצוג בפני ראש הממשלה הרוסי על הצורך בקידום הסדר עם הפלסטינים, בהיפרדות מן העם הפלסטיני וקידום חזון שתי המדינות, על בסיס ההזדמנות האזורית הגדולה שקיימת בימים אלו, בשיתוף המדינות הערביות המתונות, שחלקן גובלות בישראל. "אסור לאבד את חזון שתי המדינות", אמר הרצוג.

בהתייחס למלחמת האזרחים בסוריה והשפעתה של רוסיה באזור, אמר ראש האופוזיציה, "אנו תומכים בהמשך התיאום הביטחוני בין ישראל לרוסיה בגזרת סוריה ולבנון, כפי שתואם בין ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו ונשיא רוסיה, ולדימיר פוטין".