נשיא חדש, תקופה חדשה

כמו נתניהו לפניו, גם דונלד טראמפ ניצח בגלל מאיסת הציבור בעריצות הפוליטיקלי-קורקט ובחד-צדדיות של התקשורת

עמנואל שילה , ט' בחשון תשע"ז

1

אמריקה מאסה בעריצות הפוליטיקלי-קורקט. ליתר דיוק - חצי אמריקה, זו שהצביעה לדונלד טראמפ וסללה את דרכו לבית הלבן.

אחרי שנים רבות של עריצות ליברלית ששולטת בשיח הציבורי והתקשורתי ולא מאפשרת להם להתבטא, האמריקנים השמרנים בחרו במי שלא יודע ולא רוצה לשים מחסום לפיו. חלקם בחרו בו למרות שהוא כזה, אחרים דווקא מפני שהוא כזה.

ההתגייסות התקשורתית החד-צדדית למען קלינטון ונגד טראמפ גרמה לכך שהמצביעים הפסיקו להאמין לתקשורת. הם נמנעו מלהקשיב לה גם כשהביאה עובדות אמיתיות ואמרה דברי טעם.

תגובת הנגד להשתלטות המוגזמת של השיח הפמיניסטי הרדיקלי באה לידי ביטוי בהתעלמות מיחסו המחפיר של הנשיא הנבחר לנשים, ובהעדפתו על פני הבשורה הפמיניסטית של נשיאה ראשונה בבית הלבן.

בהשראת אותן עמדות ותפיסות שהעניקו שמונה שנות נשיאות לברק אובמה, הגיע שיח השוויון בין בני כל הגזעים, הדתות, המינים והנטיות המיניות - שתחילתו רצופה כוונות טובות - עד לכדי טשטוש גבולות מוחלט. טשטוש ההבדל בין טוב לרע, בין אזרח נאמן למסתנן בלתי-חוקי, בין שוטר לפורע חוק, בין ידיד לאויב, בין הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון למשטר האייתולות האיראני המאיים להכחידה.

בשיח הפוליטקלי-קורקט אין צודקים וטועים, טובים ורעים. יש חזקים וחלשים, או במינוח המדויק יותר – מוחלשים. כלומר מישהו החליש אותם, מישהו אשם בכך שהם חלשים. המוחלשים הם מקופחים ולכן הם תמיד צודקים, גם כשמתוך תסכולם הם פונים לרצח, הרס וחורבן. וכך מדינות דמוקרטיות ונאורות בעיני עצמן הופכות את עם הטרור הפלשתיני הנחשל ליקיר העולם, ואת ישראל למדינה מגונה ומוחרמת - שק החבטות של הרשע, השקר והצביעות השולטים במוסדות האו"ם.

2

שיח הפוליטיקלי-קורקט רווח בקרב שכבות שבעות ומשכילות, טהורות ומוסריות בעיני עצמן אבל באמת נגועות בהתנשאות, בצביעות ובניתוק מהמציאות.

תפיסת הפוליטיקלי-קורקט יוצרת שיתוף פעולה בין אותן שכבות של אינטלקטואלים מנותקים לשכבות ומדינות "מוחלשות", שבעצמן לא מאמינות בערכי הפוליטיקלי-קורקט (ע"ע היחס לאישה בחברה הערבית), אבל שמחות ליהנות מהיחס המועדף והסלחני שהן מקבלות בהשראתם. כך נוצר שיתוף פעולה בין שכבות אליטה במדינות דמוקרטיות ובין מדינות עולם שלישי, מהגרים בלתי חוקיים ומיעוטים שונים ומשונים השואפים לשנות את תרבות הרוב במדינה ולהתאימה להעדפות שלהם. שיתוף הפעולה הזה מתקיים על חשבונה של שכבת הביניים, שנדרשת לשלם את מחיר הנאורות, הקִדמה והכלת האחר.

בני אותה שכבת ביניים ראו את אמריקה שלהם הולכת והופכת למדינת כל מיעוטיה, במקביל לשחיקת הבסיס הערכי המשותף של הרוב הלבן שעשה את ארצות הברית למה שהיא. הם ראו כיצד מיליוני מהגרים בלתי חוקיים מתקבלים כאזרחים תוך שינוי הרכבה הדמוגרפי וערכיה של החברה האמריקנית ופגיעה ברווחתם הכלכלית של האזרחים הוותיקים. הם ראו כיצד הפכה מדינתם ממנהיגה גאה של העולם החופשי שניצחה את מעצמות הרשע הנאצית והבולשביקית לאסקופה נדרסת על ידי כל עריצי העולם, על אף שכוחם אינו מתקרב לכוחה.

הם ראו את כל זה וחשבו שזו אולי ההזדמנות האחרונה להציל את אמריקה שלהם. הם לא בהכרח שוללים את ערכי השוויון, השלום, ההכלה ואהבת האחר, אבל הם מרגישים שהשימוש בשמם של ערכים אלו נכנס לסחרור הרה-אסון וזקוק בדחיפות לאיזון. לכן, למרות כל חסרונותיו הגלויים, הם הצביעו לדונלד טראמפ.

3

בדרך כלל אנחנו נוטים לייבא אלינו באיחור של כמה שנים את הרוחות המנשבות אצל ידידתנו הגדולה שמעבר לים. הפעם נראה שקרה ההפך.

הניצחון של נתניהו בבחירות האחרונות אצלנו ניבא את ניצחון הבדלנים תומכי הפרישה מהאיחוד האירופי (ה"ברקזיט") באנגליה ואת ניצחונו של טראמפ באמריקה. גם אצלנו זה היה יום הדין של הסוקרים ושל התקשורת המגויסת. גם אצלנו אזרחים נהרו לקלפיות לאחר שהוזהרו מפני הצבעה דומיננטית של המיעוט הערבי.

נתניהו איננו טראמפ. כפוליטיקאי הוא הרבה יותר מנוסה ממנו, וכאדם הוא הרבה יותר זהיר, מעודן ומרוסן ממנו. אבל עריצות הפוליטיקלי-קורקט שולטת בשיח גם אצלנו ומצפה לבעיטה דומה לזו שהעניק לה טראמפ.

רק בהשראת שיח טהרני וצבוע, שאינו יודע להבדיל בין אח לאויב, אפשר לנהל רדיפה משפטית חסרת פרופורציות נגד חייל שחיסל מחבל שניסה לרצוח את חבריו, ונידון בחומרה בעיקר משום שאיתרע מזלו לעשות זאת לעיני המצלמות.

רק בהשראת הבלבול הערכי של הפוליטיקלי-קורקט אפשר לנהל מדיניות הגירה שאינה יודעת לקרוא למסתננים בשמם, ומאפשרת להם להשתלט על שכונות שלמות ולאמלל את חייהם של אלפי אזרחים נאמנים.

רק בהשראת פמיניזם רדיקלי מסמא עיניים אפשר לשחוק את רמתן המבצעית של יחידות צה"ל הלוחמות על ידי התעקשות לשלב בתוכן חיילות, שמטבע גופן אינן יכולות לעמוד ולו במחצית המעמסה הנדרשת מלוחם.

יש להניח שבעקבות ההתקוממות נגד הפוליטיקלי-קורקט בארצות הברית יבוא גם תורנו. המרד נגד הפוליטיקלי-קורקט כבר כאן, והוא ילך ויתעצם. תנועת המטוטלת הערכית של השיח הציבורי תפנה מן הקוטב הליברלי אל המרכז היותר שמרני.

ייתכן שהשלב הראשון בהתקוממות נגד העריצות התקשורתית נרשם בתגובת ראש הממשלה לתחקיר של 'עובדה'. נתניהו סירב לשחק את המשחק ולענות לגופן של טענות, במידה רבה של צדק. בתשובתו הוא אמר לאילנה דיין, ובאמצעותה לרוב עיתונאי ישראל, שהוא לא מוכן יותר לקבל את יחס האיפה ואיפה כלפיו אישית וכלפי המחנה הלאומי בכלל. לא ייתכן שתוכנית תחקירים יוקרתית, שמשודרת בערוץ שבמידה רבה חייב את הצלחתו לחוק שמגן עליו מפני תחרות חופשית, תנפיק תחקירים רבים כל כך נגד הימין ומעטים כל כך נגד השמאל. משוא הפנים הזה לא מתיישב עם היומרה של רדיפת הצדק.

את המאבק בעריצות התקשורתית נתניהו כבר מנהל. אבל מול מערכת המשפט - גורם רב עוצמה שגם הוא שותף מרכזי בהשלטה טוטאליטרית של הפוליטיקלי-קורקט בחיינו - נתניהו טומן את ידו בצלחת ומותיר את שרת המשפטים, שעושה במקומו את העבודה, לעמוד לבדה מול האוליגרכיה המשפטית. עם עזרת נתניהו או בלעדיה, אין ספק שריסון האקטיביזם של מערכת המשפט הוא המשימה הראשונה במעלה במאבק מול עריצות הפוליטיקלי-קורקט.

4

לראשונה במשך כל שנות שלטונו עומד נתניהו לקבל את מה שייחל לו תמיד: שליטה רפובליקנית גם בבית הלבן וגם בשני בתי הקונגרס. נשיא מוקף בידידי ישראל שחתנו הוא יהודי ושלדון אדלסון הוא אחד התורמים החשובים שלו. צפויים לנו עוד חודשיים קשים עד לסוף כהונתו של ברק אובמה, אך לאחר מכן הגיע הזמן לומר לראש ממשלתנו: נגמרו התירוצים.

כשבבית הלבן יישב נשיא רפובליקני שהבטיח להעביר את השגרירות לירושלים, אנחנו מצפים לכל הפחות לחזור למצב שבו ישראל בונה בתי מגורים בכל רחבי עיר בירתה בחופשיות ובלי כל התערבות חיצונית.

לאחר שמונה שנים שבהן תירץ את הקפאת ההתיישבות ביו"ש בתכתיב של אובמה שדרש לא לבנות "אפילו לא לבנה אחת", כעת אין עוד סיבה להמשך ההקפאה. עליו לשחרר את החבל, לאשר תוכניות מתאר ולהוציא אישורי בנייה לאלפי יחידות דיור.

זה הזמן להסיר מהצוואר את עניבת החנק של נאום בר-אילן וחזון שתי המדינות, ובשנה ה‑50 לשחרור יו"ש ורמת הגולן לצאת לתנופת פיתוח בהתיישבות, להחיל עליה את ריבונות ישראל, החוק והמשפט, ולקבוע עובדות בלתי הפיכות שיסכלו סופית את סכנת הקמתה של מדינת אויב בלב ארץ ישראל.

לתגובות: eshilo777@gmail.com