מסגד
מסגדthinkstock

ח"כ מוטי יוגב (הבית יהודי) מגיב הבוקר (רביעי) לערר שהגישו הסיעות החרדיות נגד "חוק המואזין" שנועד להגבלת הרעש מבתי תפילה.

"החוק שאנו מקדמים לא נוגע לצפירות של שבת מכיוון שמדובר בשעות הלילה בלבד", אומר יוגב. "התגובות והבקשות שאנו מקבלים בשבוע האחרון מאזרחים מוסלמים ויהודים, חילונים, דתיים וחרדים, על כך שהרעש ב-4 לפנות בוקר בלתי סביר, רק הולכות ומתגברות".

לדבריו, חבל שהרשימה המשותפת מובילה את סדר היום בקואליציה. ''החוק הוא חוק חברתי, כי גזל שינה לא ניתן להשיב. נמשיך בקידום החוק תוך שיתוף פעולה מלא, על מנת לא לפגוע בחופש הדת מחד ומאידך לא להפריע לשנתם של אזרחי ישראל".

כאמור, שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש ערר נגד חוק המואזין. בשל כך הוא הוסר מסדר היום של המליאה למרות תמיכתו של ראש הממשלה.

"החוק יפגע בשבת", הסביר ליצמן בגל"צ ואמר כי תיתכן פגיעה אפשרית בצפירה המבשרת על כניסת השבת המונהגת בישראל מזה שנים באמצעות מערכות הכריזה בעוצמת הקול המותרת ובכפוף לכל דין.

ליצמן הוסיף כי הצעת החוק עלולה לפגוע בסטטוס קוו הקיים מזה שנים ועל כן הוגש הערר לצורך קיום דיון נוסף טרם העלאת החוק להצבעה בכנסת.

בדבריו הבהיר כי במידה ומציעי חוק המואזין יחריגו את צופרי השבת מנוסח החוק הוא יסיר את הערר וישוב לתמוך בחוק. "אם יוכנס סעיף המחריג את צופרי השבת אסיר את הערר ואתמוך בחוק", אמר.

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) טען כי החוק מתגרה בערבים. "זו סתם התגרות במוסלמים'', אמר אייכלר בגל"צ. "הם יפרסמו בכל העולם שרק בישראל פוגעים בחופש הדת. אנחנו נפסיד מזה. המשטרה תפחד להיכנס למסגדים ואת צופרי השבת יסגרו".