הסכם שכר חדש במשרד לשירותי דת

ההסכם מסדיר מנגנון תשלום של מענקי יעדים ותפוקות לעובדי המשרד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' בחשון תשע"ז

הסכם שכר חדש במשרד לשירותי דת-ערוץ 7
עודד פלוס
צילום: עצמי

הסכם שכר חדש לעובדי המשרד לשירותי דת נחתם היום (חמישי) בלשכת יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

על פי ההסכם שיחול על כ-60 עובדי המשרד לשירותי דת, העובדים יהיו זכאים למענקי יעדים ותפוקות, אשר יחולקו אחת לחצי שנה. בהתאם להבנות המעוגנות בהסכם העובדים ידורגו ל-5 קבוצות איכות בהתאם לאופן עמידתם ביעדים שהוגדרו על ידי המשרד.

כלל העובדים הזכאים (לרבות עובדים במתכונת של חוזה אישי) יקבלו מענק בגובה של 3,000 עד 5,400 שקל, כאשר המענק הממוצע שיינתן ל-30% מהעובדים יעמוד על כ-4,200 שקל. הסכום האישי שיקבל כל עובד יהיה תלוי בקבוצה שבה שובץ.

השר לשירותי דת ח"כ דוד אזולאי ציין: ״אני שמח שלאחר עבודה מאומצת ועמידה ללא פשרות על זכויותיהם של עובדי משרדי שעושים עבודת קודש, הגענו להסכם ראוי ונכון. תודתי על כך נתונה לאבי ניסנקורן יו״ר ההסתדרות על שיתוף הפעולה עם צוות המשרד בראשות המנכ״ל״.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר: "ההסכם נושא בשורה חברתית והנהנים ממנה הם לא רק עובדי המשרד אלא כלל הציבור. המנגנון שהוסדר בהסכם מאפשר לתגמל את העובדים בהתאם לביצועים אישיים, תוך שיפור השירות שניתן לאזרחים. אני רוצה לברך את העובדים והוועד בראשות צחי חמדני על העוצמה והאחריות שהפגינו לאורך התהליך, תודה ליו"ר הסתדרות עובדי המדינה ידידי אריאל יעקובי ויישר כוח לשותפים שאפשרו להסכם הזה לקרום עור וגידים בהם השר לשירותי דת דוד אזולאי ומנכ"ל המשרד עודד פלוס".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס אמר: "מאז כניסתי לתפקיד לפני למעלה משנה ראינו לנכון השר ואני לקדם את הסכם השכר אשר נידון בקדנציות קודמות. לשמחתי, הצלחנו להגיע להסכם טוב שיביא הן לשיפור רווחת העובדים והן יעלה את רמת התפוקות".