בתי הספר יטיילו ביהודה-ושומרון

פקודות צבאיות חדשות יאפשרו לטייל בעשרות מסלולים ביו"ש, ביניהם הר עיבל, סבסטיה ונחל שילה. ראש מועצת אפרת: "החלטה נבונה ואחראית".

ערוץ 7 , ט' בחשון תשע"ז

טיולים
טיולים
פלאש 90

בתום הליך שנמשך שנתיים אושרה לאחרונה פקודה צבאית חדשה באשר לטיולי תלמידים ביהודה ושומרון.

על פי הדיווח בערוץ 10, בתי הספר יוכלו להגיע למאות אתרים היסטוריים כמו חרשה, גבעת היקבים, מעיין מאיר, דיר קלעה, נחל קנה, נחל שילה, הר גריזים, הר כביר וסבסטיה.

לפני כשנתיים, לאור שינויים במצב הביטחוני, הכינה המועצה האזורית שומרון רשימה של עשרות מסלולים. בכל חטיבה צבאית באיו"ש עברו על המסלולים באופן פרטני ובסופו של דבר שינו את פקודת הטיולים של מסלולים אלה והקלו בתנאי האבטחה הנדרשים, (נשק קצר במקום ארוך, מאבטח על כל 50 תלמידים במקום על 25) מה שמאפשר כעת לבתי הספר לבחור בהם לטיול השנתי.

הפקודה החדשה הועברה מצה''ל למשרד החינוך, שם אימצו אותה בכפוף לכמה הערות שתוקנו וכעת ממתינים לאישור הסופי.

ראש מועצת אפרת וראש דסק החוץ של מועצת יש"ע, סא''ל במיל' עודד רביבי, אמר כי "ההחלטה להרחיב את טיולי בתי הספר ביהודה ושומרון היא החלטה נבונה ואחראית. תלמידי מערכת החינוך חייבים להגיע ולבקר במקום שממנו צמח עם ישראל.

"מערת המכפלה לא שייכת רק לתלמידי חברון, דרך האבות לא שייכת רק לתלמידי אפרת וסבסטיה לא שייכת רק לתלמידי השומרון", הוסיף רביבי. ''ההיסטוריה של עם ישראל חקוקה עמוק באבני יהודה ושומרון. החלטה זו כמו החלטות אחרות של משרדי הממשלה השונים מחזקות את ההתיישבות שלנו בארץ ישראל".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "המגמה הברורה היא למחוק את הקו הירוק ברגליים".

תגובת משרד החינוך: "משרד החינוך לא פרסם הנחיות חדשות באשר לטיולים ביהודה ושומרון. בימים אלה מתבצעת עבודת מטה בין צה"ל לבין המשרד בנוגע למסלולים ובנוגע לפקודת טיולים מעודכנת של הצבא"