חיים ולדר
חיים ולדר צילום: דניאל רצבי

הסופר והעיתונאי חיים ולדר פרסם ביום שישי מאמר חריף בו תקף את השמאל והשווה אותו למחלת הסרטן. הערב בעקבות ביקורת חריפה עליו - התנצל.

"במאמרי שהסביר את עלייתו המפתיעה של דולנד טראמפ השתרבבה לה אנלוגיה שמוטב היה שלא להזכירה, מפני שפגעה באנשים רבים ומפני שאין לה מקום בשיח הציבורי", אמר ולדר.

"אני מבקש לחזור בי מהביטוי, מהשוואה כלשהי של קבוצת אנשים לסרטן. הציבור החרדי סובל רבות מביטויים מכלילים ומה ששנוא עליך לא תעשה לחבריך".

ולדר הוסיף "אני מציע להתמקד בתוכן המאמר שעסק בתחושה של מיליונים רבים כי השמאל העולמי כופה עליהם את דעתו באמצעות התקשורת, ולא באנלוגיה שאינה במקומה – ועליה אני מתחרט ומתנצל מעומק ליבי".

במאמרו ביום שישי כתב ולדר תוך שהוא מתייחס לניצחונו של טראמפ ולארגוני השמאל שפעלו נגדו, "האנלוגיה הראשונה שעולה בדעתי היא מחלת הסרטן והמאבק כנגדה.השמאל העולמי הוא כסרטן המתפשט במהירות, בערמומיות ובתחכום, הופך את העולם לחולה, ומכניס אותו לסכנה קיומית ממש.

לסרטן שהתפשט אין עדיין תרופה מוחלטת למרבה הצער (בניגוד לסרטן מקומי אותו ניתן להסיר ולרפא במהירות יחסית), הדבר היחיד שהרפואה מצאה לסרטן מפוט, הוא טיפול כימותרפי שנלחם בסרטן.

כימותרפיה זה רעל. הרעל הזה הוא סכנה אמיתית. הוא מסכן אנשים בריאים, הוא גורם נזק לגוף של החולה, אך יחד עם זה הורג גם את הסרטן. רק רעל חריף במיוחד יכול לנצח מחלה מסוכנת ומתוחכמת כמו מחלת הסרטן. השמאל בונה תאים רעים ונלחם נגד התאים הבריאים.

הוא הורס בשיטתיות את כל הדברים שמבטיחים עולם מתוקן, ובונה בשיטתיות את כל הדברים שהורסים עולם, הורסים את הנפש, את האדם, את ערכי המשפחה, ויותר מכל, השמאל מסכן פיזית את העולם, מפני שהוא מעדיף את הרעים על הטובים, נותן לרעים זכויות ושולל אותם מהטובים, מחליש ככל שהוא יכול כל אלה האמורים להיות שליחים לשמור על העולם, ומחזק ומגן על כל אלה המצהירים בריש גלי כי הם מעוניינים להביא את העולם ויושביו אל סופו".