נתניהו בעד חוק המואזין: "רעש וסבל"

"פעמים רבות פנו אלי אזרחים בני כל הדתות שקובלים על הרעש ועל הסבל שנגרם להם מרעש עודף שמגיע מכריזות בתי תפילה", אמר רה"מ.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב בחשון תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
thinkstock

ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך בהצעת החוק של ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) שתגביל את רעש המואזין, המטריד אזרחים רבים בכל רחבי הארץ.

״ועדת השרים לחקיקה תדון היום בהצעת החוק להגבלת עוצמת הרעש של מערכות הכריזה בבתי תפילה בישראל", אמר נתניהו בישיבת הממשלה הבוקר.

לדבריו, יהודים, נוצרים וגם מוסלמים סובלים מהרעש של המואזין. ''סובלים מכך גם מוסלמים, גם יהודים וגם נוצרים. אני לא יכול לספור את הפעמים, כי הן פשוט כל כך רבות, שפנו אליי אזרחים מכל חלקי החברה הישראלית, בני כל הדתות, שקובלים על הרעש ועל הסבל שנגרם להם מרעש עודף שמגיע אליהם מכריזות בתי תפילה.

"ישראל היא מדינה שמכבדת את חופש הדת של כל הדתות", ציין ראש הממשלה, ''ישראל גם מחויבת להגן על מי שסובל מעוצמת רעש יתר של כריזות. כך נהוג גם בערים רבות באירופה. כך נהוג גם במקומות שונים בעולם המוסלמי, ששם הגבילו את עוצמת הכריזה מתוך התחשבות בכלל התושבים. אני תומך בחקיקה ובאכיפה דומה במדינת ישראל״.

אמש (מוצאי שבת) הפגינו אזרחים מול ביתו של השר אריה דרעי בשכונת הר נוף תוך שהם ממחישים לו באמצעות מערכות כריזה את מטרת החוק. הסיבה להפגנה: התנגדות שרי ש"ס להצעת החוק שמגבילה את רעש המואזין.

הצעת החוק של חבר הכנסת מוטי יוגב שתעלה הערב לשולחן ועדת השרים, קובעת שיש לאסור שימוש במערכות כריזה על מנת לקרוא למתפללים או על מנת להעביר מסרים דתיים או לאומיים.

"מאות אלפי אזרחים בישראל סובלים באופן שגרתי ויומיומי מרעש שנגרם מקריאות המואזין במסגדים", נכתב בהצעת החוק. "החוק המוצע מביא תפיסת עולם לפיה חופש הדת לא אמור להוות גורם בפגיעה באיכות החיים".

יצויין כי הצעת החוק כבר עלתה בוועדת השרים לענייני חקיקה בחודש מרץ 2016 ונדחתה להמשך דיון עקב אי הסכמות בוועדה. על החוק חתמו כיוזמים גם הח"כים מיקי זוהר, נורית קורן, אברהם נגוסה, מירב בן ארי, שולי מועלם ובצלאל סמוטריץ'.