נהלל במקום השני
נהלל במקום השניצילום: זאב שטין

"מתחם אוגוסטה ויקטוריה", היא התמונה הזוכה במקום הראשון בתחרות הצילום הבינלאומית הגדולה בעולם ע"פ שיאי גינס.

התמונה, שצולמה על ידי אורי אלוני, נבחרה על ידי ועדת שיפוט מקצועית, מתוך אלפי תמונות שהוגשו לתחרות בארץ במהלך אוקטובר. עוד נבחרו התמונות הזוכות במקומות נוספים ובקטגוריות צפון, דרום, צילום בגיל השלישי וצילום מרחפנים. התמונות הזוכות מישראל יתמודדו בתחרות הבינלאומית המוערכת.

תחרות הצילום הבינ"ל "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת" (Wiki Loves Monuments) הגיעה לסיומה.
במסגרת התחרות לצילום ותיעוד של אתרי מורשת, הועלו והתווספו למאגר התמונות של ויקישיתוף 277,473 תמונות על ידי 10,762 משתתפים מ-42 מדינות ברחבי העולם. בישראל התקיימה התחרות בהובלת עמותת "ויקימדיה ישראל", עם שיא של 9,083 תמונות ששלחו מאות משתתפים, והיא מוקמה במקום התשיעי מבין כל המדינות בעולם בהעלאת תמונות.

במקום השני ובפרס של 3,000 ₪ זכה זאב שטיין עם תמונתו "נהלל". במקום השלישי ובפרס של 1,500 ש"ח זכתה תמונתו של שלמה ר. "ישן מול חדש".

בפרס הראשון לצילום בצפון הארץ (ובמקום חמישי) זכתה התמונה "מבצר נמרוד עמק החולה והרי הגליל בבוקר מושלג" של ניב דרוקמן. בפרס הראשון לצילום בדרום הארץ (ובמקום השביעי) זכתה תמונתה של איימי קיל "ים המלח בזריחה".

במקום הראשון בפרס לצילום מרחפנים זכתה התמונה "בולען בים המלח" שצילם שומרון שבות. התמונה של רפי הירשלר, "תחנת הקמח בנחל ציפורי", זכתה במקום הראשון בקטגוריית צילום בגיל השלישי.

עשר התמונות המובילות בתחרות, יתמודדו בתחרות הבינלאומית, בה צוות השיפוט הבינלאומי יבחר את התמונות הטובות ביותר מבין כל המדינות המשתתפות, ויעניק פרסים נוספים. הפרס הראשון הוא מלגת נסיעה לכנס "ויקימניה 2017" – כנס תנועת ויקימדיה העולמי שיתקיים הפעם במונטריאול, קנדה. בשנת 2014 נבחרה התמונה הזוכה מישראל למקום ה-5 בעולם, מתוך 32 מדינות משתתפות.

התחרות התקיימה זו השנה החמישית בישראל והשנה השישית ברחבי העולם, במהלך חודש אוקטובר, ומטרתה - הרחבת מאגר התמונות בויקישיתוף (הכולל היום כ-34 מיליון תמונות, כמיליון תמונות יותר מהשנה הקודמת), ויצירת מאגר רחב של תכנים לשימוש חופשי. חשיבות הפרויקט בהעלאת המודעות, המעורבות והחשיפה של הטבע והסביבה לאוכלוסיה המקומית והבינלאומית.

התחרות בארץ מתקיימת ביוזמת ובהובלת עמותת ויקימדיה ישראל, ובשותפות עם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. שותפים נוספים בתחרות הם בית הספר לצילום גליץ, חברת הרחפנים "הוביז" ומגדל סוכנות לביטוח.

מיכל לסטר, מנכ"ל עמותת ויקימדיה ישראל, אמר "תחרות ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת היא חגיגה לצלמים, מתנדבים, ולכל מי שתומך בתוכן חופשי. השנה הצלמים הישראלים "שברו" את השיא המקומי וצילמו הכי הרבה תמונות מכל שנות התחרות הישראלית! התחרות היא דוגמה נפלאה לכך שכל אחד יכול לתרום מכישוריו ויכולותיו ליצירת תוכן חופשי. אני תקווה שהצלמים שהשתתפו בתחרות ימשיכו לתרום תמונות ומודה לכל המתנדבים שלקחו חלק בהפעלת התחרות. תודה מיוחדת לשותפים שלנו".