ניסן סלומינסקי
ניסן סלומינסקי צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ ניסן סלומאינסקי (הבית היהודי), אומר לערוץ 7 כי אם חוק ההסדרה יעבור מחר בקריאת הטרומית הוא צופה קרבות עזים בועדת החוקה.

"אנחנו מקווים שהחוק יעבור מחר, הכל עדיין לא ברור כי לא כולם אמרו בגלוי האם הם בעד החוק. האם ראש הממשלה בעד החוק או לא, יש את בני בגין שמתנגד. אנחנו מקווים שחוץ מבגין כל הליכוד יהיו בעד, בנוגע ל'ישראל ביתנו' אנחנו מעריכים שגם הם בעד ההתיישבות ויצביעו איתנו, הח"כים של מפלגת כולנו אנחנו גם מקווים שיצביעו בעד החוק וגם החרדים. השאלה היא מה יקרה בדיונים בוועדה להכנת החוק לקריאה ראשונה האם אכן הסעיף הרטרואקטיבי שנוגע לעמונה ועפרה יאושר גם הוא. כאן יש סימן שאלה".

לדבריו אם החוק יתקבל ככתבו וכלשונו, עמונה תינצל ולא תיהרס. "בחוק ההסדרה יש סעיף שקובע שאם החוק יעבור הוא יבטל גם את צווי בית המשפט הקודמים ואם הסעיף הזה יעבור בחוק המשמעות היא שגם אם בית המשפט קבע פינויים לגבי עמונה דרך האבות ותשעת הבתים בעפרה זה לא יתממש.

"לכן אם הסעיף הזה יעבור רווח והצלה יעמוד ליהודים אבל אם חס ושלום הסעיף הזה לא יהיה חלק מחוק ההסדרה אז נצטרך לחפש מוצא אחר לעמונה. אנחנו הולכים עם הרבה מסירות נפש ואמונה וקבלה בידינו שאם עושים דברים במסירות נפש יש לנו הרי גם שותף בכיר - הקב"ה והוא יכול להיכנס לתמונה, אנחנו בוודאי לא סומכים על הנס ועושים ככל יכולתנו".

ח"כ סלומיאנסקי מקווה שהצדק עם ההתיישבות יעשה, כלשונו. "לדעתי היו צריכים גם לאמץ את דו"ח אדמונד לוי ולהסיר את החרפה, לעת עתה אני מקווה שחוק ההסדרה יעבור כולל עמונה, דרך האבות ותשעת הבתים בעפרה".

הוא מקווה שחוק ההסדרה יתקבל, וישים קץ לשימוש שעושים ארגוני השמאל בבתי המשפט כנגד ההתיישבות, "מאחר וראינו שהשמאל לא הצליח במערכות הבחירות, אז הם הולכים כל יום לבתי המשפט ומתקיפים עוד יישוב ועוד יישוב, הם מוצאים ערבים שאחרי חמישים שנה טוענים שהם בעלי הקרקע.

"לא ייתכן שבית המשפט יקבע בנושא כל כך קריטי-לאומי, לכן אמרנו שהכנסת תקבע וחוק ההסדרה בא לבסס את ההתיישבות ביו"ש כך שכל אדם שגר בעפרה, אריאל ועלי יוכל לחיות בשקט ולא לחשוב שמחר יבואו הבולדוזרים להרוס את ביתו אחרי שהוא גר שם ארבעים שנה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו