חיילי צה"ל, אילוסטרציה
חיילי צה"ל, אילוסטרציהGefen Reznik/IDF Spokesperson

רס"ן במיל' ניסים מגנאג'י, לוחם במבצע חומת מגן שדמותו מופיעה בסרט ג'נין ג'נין, הגיש השבוע בבית המשפט המחוזי בלוד תביעת לשון הרע של 2.6 מיליון ש"ח נגד הבמאי בכרי ובקשה לאסור את הקרנת הסרט.

לטענת מגנאג'י במאי הסרט שיצא לאקרנים לפני 14 שנים הציג אותו כפושע מלחמה בסרט. כזכור בעבר הוגשו תביעות נוספות על ידי לוחמים שונים אך אז בית המשפט דחה את התביעה בטענה שאין להם עילה אישית נגד בכרי הואיל ודמותם לא מופיעה בסרט.

סרן במיל עמיחי קדרון, ממובילי המאבק נגד בכרי, אומר לערוץ 7 כי הוא וחבריו לא ינוחו עד שהאמת תצא לאור, "אמנם עברו הרבה שנים מאז מבצע חומת מגן, אבל מבחינתנו כל עוד הסרט ממשיך להיות מוצג אנחנו לא נשתוק. אנחנו רוצים לחשוף את השקרים של הסרט שמציג אותנו כפושעי מלחמה בניגוד גמור לאמת. אנחנו הנציגים של הלוחמים שלחמו שם יודעים שפעלנו בצורה הפוכה לחלוטין ממה שמוצג והיינו הצבא המוסרי ביותר. אני באופן אישי איבדתי שלושה עשר חברים שנהרגו בג'נין דווקא בגלל שהצבא שלנו פועל בצורה מוסרית יכולנו להסב נזק כבד יותר".

ההחלטה על היציאה למבצע חומת מגן מיד לאחר הפיגוע במלון פארק ב-2002 היתה של ראש הממשלה דאז אריאל שרון מתוך מטרה לנקות את קיני המחבלים ביו"ש ולעצור את גל פיגועי ההתאבדות. קדרון נותן מספר דוגמאות לשקרים שמופיעים בסרט, "יש את הצילום של רופא בית החולים שנותן עדות שהצבא פגע במכוון בבית החולים שזה לא נכון, כי המחבלים פגעו בבית החולים. יש עדות של איש זקן שמספר איך חיילי צה"ל פגעו בו כאשר רופא החטיבה מעיד שהוא טיפל בו. רובנו עדיין עושים מילואים ומה שמאגד אותנו עד היום זה הרצון המשותף שהאמת סביב חומת מגן תצא לאור".