הכנסת יוצאת מהמשכן אל הפריפריה

יו"ר הכנסת, השר לפיתוח הנגב והגליל, ח"כים ומרכז המבקרים יוצאים ליום שיא בצפון וינגישו את פעילות הכנסת לילדי הגליל העליון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בחשון תשע"ז

מליאת הכנסת
מליאת הכנסת
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

כ-160,000 איש מבקרים בכנסת בשנה, ומאז הוקם מרכז המבקרים לפני כחמש שנים גדל מספר המבקרים פי שלושה.

מגוון המסלולים הייעודיים לקהלי יעד רבים ומגוונים, לבני גיל שונים, במספר שפות וכן סיורים המיועדים לבעלי מוגבלויות, מביא למשכן קהל מגוון שמתוודע לעבודת הכנסת ולומד רבות על פעילותה ועל הממשק שבין הכנסת לאזרח.

עם כל זאת, עדיין יש ציבור גדול הנמנע מלהגיע לביקור בכנסת. לתלמידים ולילדי גן מאזורים מרוחקים יותר לא מתאפשר לצאת ליום טיול בירושלים, כמו כן אזורים המוגדרים כאזורים עם מצב סוציו-אקונומי נמוך מתקשים להגיע לפעילות, בשל הקושי בתשלום עלויות הנסיעה.

בכנסת החליטו בשיתוף עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל, לנקוט בפעולה יזומה על מנת להביא את המשכן גם לפריפריה. במסגרת פרויקט "מתחברים לכנסת" - פעילות חווייתית, במסגרתה יוצאת הכנסת אל בתי ספר, מתנ"סים וגני ילדים, הוחלט על "יום שיא" ב-8 בדצמבר שיכלול פעילות מרוכזת בגליל העליון.

באירוע ישתתפו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, השר לפיתוח הנגב והגליל אריה דרעי, מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ, מזכירת הכנסת, קצין הכנסת, חברי הכנסת זוהיר בהלול, יואל חסון, עבדאללה אבו מערוף, איילת נחמיאס ורבין , חמאד עמאר, אורן חזן, יפעת שאשא ביטון וקרין אלהרר, וכן עובדי מרכז המבקרים.

הם יפעלו בגני חובה, בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים. 400 תלמידי תיכון יוכלו להציג שאלות ולקבל תשובות מיו"ר הכנסת. 15 חוליות הדרכה של מרכז המבקרים יפעילו את הילדים בפעילות חינוכית חווייתית במהלכה ילמדו על פעילות הכנסת.

"יציאת הכנסת אל מחוץ למשכן למפגש עם ילדי הצפון היא חלק מתפיסת השקיפות והנגישות שחשוב לנו להעביר במגוון דרכים", אומר יו"ר הכנסת אדלשטיין, "בכך נוסיף עוד נדבך מיוחד למיתוג הכנסת כ'בית העם' המקיים עם אזרחיו שיח משמעותי ומעורב".

מדריכי הכנסת יצאו ב"ניידת כנסת" – רכב ממותג הנושא ערכות פעילות מעוצבות ומגוונות, להדרכה חווייתית מלמדת. תכני הפעילות מותאמים לפעילות הניתנת לכל אחת משכבות הגיל בביקור בכנסת.

הפעילות תתבצע בגוש חלב; גליל עליון; חצור הגלילית; טובא זנגריה; מבואות חרמון; מטולה; מרום גליל; צפת; קצרין וקריית שמונה.