"משפטי הרב קוק" מונגשים לכולם

בבית הרב קוק התקיים טקס השקת הספר "משפטי הרב קוק" בהוצאת אסף פאסי. רני רהב: זו פעם ראשונה שלי כאן, המקום מרתק - חלק מההיסטוריה.

אלירן אהרון , ט"ז בחשון תשע"ז

בבית הרב קוק התקיים אמש (רביעי) טקס השקת הספר "משפטי הרב קוק", אותו הוציא לאור אסף פאסי וערך אבי קראוס.

בטקס השתתפו יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, השרה איילת שקד, יו"ר ''יש עתיד'' ח"כ יאיר לפיד, הרב בני לאו, חבר מועצת העיר ירושלים משה ליאון, איש יחסי הציבור רני רהב והעיתונאית סיון רהב מאיר.

תחילתו של הספר בדף פייסבוק שהקים פאסי לפני כחמש שנים, בהיותו ר"מ בישיבה. פאסי פרסם הגיגים, מחשבות ותובנות מאת הרב אברהם יצחק הכהן קוק, רבה הראשי הראשון של ארץ ישראל. לאחרונה החליט פאסי להנגיש את דברי הרב קוק לציבור והוציא לאור את הספר.

"הרב קוק חזר ואמר כי חיים משותפים הם ההכרה בכך שלא כל הקבוצות בחברה הישראלית הן אותו הדבר, והן לא צריכות להיות אותו דבר, אבל הבחירה צריכה להיות החיים יחד. הבחירה במה שמקרב ולא במה שמפצל", אמר ח"כ לפיד.

רב קהילת הרמב''ן בירושלים הרב בני לאו אמר לערוץ 7 כי "הכל נגיש היום ותורת הרב קוק הופכת למוזיאון. בא אסף פאסי ומנגיש לנו אותה בדרך של היום".

איש יחסי הציבור רני רהב אמר כי זו "פעם ראשונה שלי כאן (בבית הרב קוק), יש פה הרבה דברים שהרב כתב שמתאימים להיום. המקום כאן מרתק - זה חלק מהיסטוריה''.



טוען....