המשנה לראש המל"ל לשעבר חשוד בשוחד

אבריאל בר יוסף, לשעבר המשנה לראש המל"ל בעבר ומי שהיה מועמד נתניהו לתפקיד ראש המל"ל, הוא החשוד בשורת עבירות שוחד

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשע"ז

המשנה לראש המל"ל לשעבר חשוד בשוחד-ערוץ 7
אבריאל בר יוסף
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

אבריאל בר יוסף הוא הבכיר לשעבר במועצה לביטחון לאומי החשוד בביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון ומרמה והפרת אמונים - כך הותר הבוקר (חמישי) לפרסום.

על פי החשד, לבר יוסף היה קשר לאמו של איש העסקים הגרמני מייקל הרצוג - קשר עליו לא דיווח כשניסה לקדם הקמת מיזם להנזלת גז טבעי בוועדת צמח (ועדה בינמשרדית לבחינת מדיניות הממשלה בנושא משק הגז הטבעי בישראל), ממנו היה הרצוג מרוויח רבות.

נבדק חשד כי הרצוג יצר קשר עם קצינים נוספים בחיל הים ושיכנע גם אותם לקדם את האינטרסים שלו, וכן נבדק חשד כי הרצוג העביר כספים לחשבון הבנק של אחד מקרובי משפחתו של בר יוסף.

בתום חקירה סמויה שביססה את החשדות, עוכבו שלשום לחקירה בר יוסף וחשודה נוספת. בר יוסף שוחרר בסוף חקירתו בתנאים מגבילים לרבות מעצר בית בן חמישה ימים, והחשודה הנוספת שוחררה בתנאים מגבילים אף היא בתום חקירתה.

בר יוסף הינו תת-אלוף במילואים ששירת בחיל הים במשך 25 שנים ובהמשך שימש מנהל ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, מנהל הוועדה לתקציב הביטחון ומשנה לראש המל"ל. בפברואר האחרון הציע לו ראש הממשלה נתניהו להתמנות לתפקיד ראש המל"ל, אולם ביולי האחרון הודיע כי הוא מוותר על המינוי ונענה להצעות בסקטור הפרטי.