ליברמן: אסור להשלות

שר הביטחון ליברמן התייחס הבוקר להתבטאותו בעניין ההקפאה מחוץ לגושים, לחוק ההסדרה ולעמונה, "יכול להיות שלא נמצא פתרון".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשע"ז

שר הביטחון אביגדור ליברמן מגיב לביקורת של הימין על דבריו אתמול שלפיהם הוא מוכן להקפיא את הבנייה מחוץ לגושי ההתנחלויות כחלק מההבנות שיגובשו עם הממשל החדש בארצות הברית.

"צריך תיאום עם ארה"ב כדי לפתח את ההתיישבות", אמר ליברמן הבוקר בכנס דוברי הרשויות המקומיות, ועקץ את סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי שהתבטאה אתמול נגדו, "אם ציפי חוטובלי לא תתקוף אותי אף אחד לא יבחין בקיומה. לא ברור מה היא בכלל עושה במשרד החוץ".

בהתייחסו לחוק ההסדרה ופינוי עמונה אמר שר הביטחון "אנשי עמונה ועפרה הם אנשי נורמטיביים ושומרי חוק - זה לא אשמתם. יכול להיות שלא נמצא פתרון, אסור להשלות".

ליברמן התייחס בעקיפין גם לשר החינוך נפתלי בנט, "הניסיון להפריח סיסמאות וכל התחרות בתוך מחנה הימין זה מה שגרם לנזק. מי שהפיל את ממשלת שמיר זו התחיה ואז קיבלנו את אוסלו ומי שהפיל את ביבי זה חנן פורת ואז קיבלנו את ברק.

"אני אדם פרקטי", הוסיף ליברמן ועקץ את בנט, "לשמחתי השמאל נמחק לחלוטין ואני מייצג את הימין הפרגמטי ויש ימין של פופליזם וסיסמאות וזה לא מעניין אותי. אני מכבד את בנט ויש לו תפיסה משלו ולי יש תפיסה משלי וצריך לנהוג בסובלנות. מה הטעם בכל הססמאות אם אין בניה".

ליברמן הבהיר שיציית לפסיקת בג"ץ בעניין עמונה, "אין סיכוי שלא אציית לפסק הדין של עמונה אבל צריך להילחם ולעשות מאמץ ולמצוא פתרון. יכול להיות שזה לא אפשרי אסור ליצור ציפיה. יכול להיות שלא נמצא פתרון אסור להשלות".

שר הביטחון הסתייג חלקית מהדברים שצוטטו אתמול בשמו בעניין ההקפאה מחוץ לגושים ביו"ש, "כרגע הכל מוקדם. צריך להוריד פרופיל ולראות את הממשל החדש. אבל אסור להמשיך את מפעל התיישבות בלי הבנה עם הממשל האמריקאי, חייבים להגיע להבנות. אני רק אמרתי שבממשל בוש הייתה הבנה על בניה בגושי התיישבות. דברי לא על דעתו של ראש הממשלה אבל הוא צריך מדיניות בנושא ולתאם עם הממשל בארה"ב".