מאסר לתושב אום אל-פאחם שתמך בחזבאללה

עבד ג'בארין פרסם בחשבון הפייסבוק שלו דברי שבח הזדהות ואהדה לארגון הטרור חיזבאללה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשע"ז

הסתה. אילוסטרציה
הסתה. אילוסטרציה
פלאש 90

שופטת בית משפט השלום בחדרה, פנינה ארגמן, גזרה הבוקר (חמישי) עונש של שמונה חודשי מאסר בפועל על עבד ג'בארין, תושב אום אל פאחם, שהורשע בעבירות הסתה.

על פי הכרעת הדין פרסם ג'בארין בחשבון הפייסבוק שלו בתקופה שבין חודש אוקטובר 2014 עד חודש מאי 2015 במספר הזדמנויות, דברי שבח, תמיכה, אהדה והזדהות עם חיזבאללה, וכן הסית לאלימות ולטרור.

ג'בארין ידע שכל חבריו בפייסבוק יראו פרסומים אלה, ואכן כל אחד מהפרסומים הללו זכה למאות סימני חיבוב ("לייק") וכן לשיתופים ולתגובות תומכות.

בגזר הדין ציינה השופטת, "מעשיו של הנאשם פגעו בערך המוגן של שמירת ביטחון הציבור ושלומו. הסכנה היא ממשית לכלל הפרטים בחברה, שכן מדובר בתמיכה ובעידוד למעשי טרור הפוגעת בכלל הציבור, שכן קיים סיכוי שההסתה תביא לאלימות בפועל".

השופטת קבעה כי העובדה שלא מדובר בנער צעיר אלא באדם נשוי ואב לילדים עומדת דווקא לחובתו, "הנאשם אינו נער אשר אינו מפעיל שיקול דעת ונסחף לבצע מעשים כדוגמת אלה שביצע הנאשם, אלא אדם בוגר, נשוי ואב לילדים שלא היה צריך להיסחף כלשון בא כוחו, אלא לגלות בגרות, אחריות והבנה שמעשיו הינם בלתי חוקיים, חמורים ומסוכנים".

בנוסף לשמונת חודשי המאסר בפועל גזרה השופטת על ג'בארין חצי שנת מאסר על תנאי, אולם קבעה כי לא יוטל עליו קנס כספי מאחר שהיה נתון במשך זמן רב בתנאים מגבילים שפגעו בפרנסתו.