"זוגיות זה שאת מדברת והוא מקשיב; את קונה והוא משלם". סמדר מורג
"זוגיות זה שאת מדברת והוא מקשיב; את קונה והוא משלם". סמדר מורגצילום: כיסופית קבלן

'בקרוב אצלך',

משחק: סמדר מורג,

כתיבה: סמדר מורג וציפי בקר מנוביץ'

השחקנית סמדר מורג פותחת את המופע החדש שלה "בקרוב אצלך", באמירה שמצליחה לגרור אחריה גל צחוק מהיושבות בקהל.

"מה זו זוגיות?" היא שואלת במבטא הולנדי עדין, "זוגיות היא הנוסחה שאומרת שאת מדברת והוא מקשיב; את קונה והוא משלם; את צוחקת והוא בוכה".

מורג נוגעת במופע בידיים עדינות בנושאים העוסקים בהורות ומשפחה, ומצליחה להגיש אותם לקהל עם לא מעט אומץ והרבה הומור.

מורג מחליפה במהירות הבזק דמויות ותלבושות. היא מלהטטת בחן בין יועצת זוגית קולנית, לאישה ממורמרת שמקימה עסק ביתי לא מוצלח, לכלה צעירה ומרוגשת. בעידן שבו התפאורה כן קובעת, היה יפה לראות את סמדר מחזיקה לבדה מופע שלם ומצליחה לרתק את קהל הנשים למשך שעתיים שלמות.

בשנים האחרונות חלה פריחה משמעותית של יצירה נשית-דתית שמכוונת גבוה ולא פוחדת לקחת סיכונים. תחום הסטנדאפ מתחיל לצבור תאוצה, ונשים רבות מגלות את קסמו של ההומור ובוחרות להגיע, לצחוק וגם לתמוך בעשייה החשובה הזאת. מורג, שהגיעה לארץ מהולנד לאחר שכיכבה בעשרות הצגות, ביניהן 'צלילי המוזיקה' ו'כנר על הגג', חזרה בתשובה והחליטה כי את כישרון המשחק שלה היא תתרגם לשפה המקומית ותופיע בפני נשים בלבד. ההימור עבד ולוח ההופעות של מורג מוכיח כי היא בדרך הנכונה.

בסופה של ההצגה בוחרת סמדר לגעת בהומור באחד הנושאים הבוערים שמעסיק רבות את הנשים בקהל (ובבית): הזוגיות. רעמי צחוק נשמעים באודיטוריום של בית ציוני אמריקה בתל אביב, שעה שהיא מנסחת את המשבר הזוגי בשפה שלה: "לפעמים, כל מה שבא לי זה לשים את בעלי במעטפה ולשלוח אותו חזרה לאמא שלו".