''ליברמן פוזל שמאלה, אמירה אומללה"

יו"ר המטה הלאומי בליכוד מוחה על דברי שר הביטחון שהביע תמיכה בהקפאת הבנייה, "הוא מודאג מחוסר היכולת שלו להגדיל את ישראל ביתנו".

בני טוקר , ט"ז בחשון תשע"ז

''ליברמן פוזל שמאלה, אמירה אומללה"-ערוץ 7
אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

יו"ר המטה הלאומי בליכוד, שבח שטרן, תוקף את דבריו של שר הביטחון אביגדור ליברמן על הצורך להגיע להסכמות עם האמריקאים על בנייה בגושי ההתיישבות בלבד.

"ליברמן מייצג מפלגה של חמישה מנדטים ואני משוכנע שאת רוב המפלגה שלו הוא לא מייצג", אומר שטרן בשיחה עם ערוץ 7, ''אבל הוא כשר ביטחון אומר דברים שמתייחסים אליהם בארה"ב ברצינות. אז מדוע לבוא ולהקדים את הממשל החדש בארה"ב שכנראה יהיה אוהד יותר?

"לבוא מראש ולומר שאנחנו מעוניינים בבניה רק בגושים זו אמירה אומללה. האם אתה כבר מראש מנסה להתנער מנושאים חיוניים להתיישבות?", תוהה שטרן.

שטרן מצטער על התמיכה של המטה הלאומי בצירוף ליברמן לקואליציה, "היינו שותפים לפני כמה חודשים לזה שליברמן נכנס לממשלה ולא בוז'י הרצוג לכן הדברים שלו חמורים מאוד, הוא הרי אדם שבא מתוך ההתיישבות ולא מהגושים. אלה דברים אומללים.

"אנחנו מצפים שראש הממשלה יביע את דעתו ויאמר שההקפאה תסתיים והבנייה תימשך. מי שיקבע בסוף זו ממשלת ישראל ואנחנו מקווים שגם תומכי טראמפ בישראל והמטה שהוקם לבחירתו יפעלו בארה"ב כדי שהאמירה האומללה לא תקנה לה שביתה".

שטרן מעריך שליברמן נואש מהיכולת לשאוב מנדטים מהימין, "אולי מסיבות פוליטיות הוא פוזל שמאלה כי הוא מודאג מחוסר היכולת שלו להגדיל את ישראל ביתנו".

מוקדם יותר היום הגיב שר הביטחון אביגדור ליברמן לביקורת של הימין על דבריו אתמול שלפיהם הוא מוכן להקפיא את הבנייה מחוץ לגושי ההתנחלויות, כחלק מההבנות שיגובשו עם הממשל החדש בארצות הברית.

"צריך תיאום עם ארה"ב כדי לפתח את ההתיישבות", אמר ליברמן הבוקר בכנס דוברי הרשויות המקומיות, ועקץ את סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי שהתבטאה אתמול נגדו, "אם ציפי חוטובלי לא תתקוף אותי אף אחד לא יבחין בקיומה. לא ברור מה היא בכלל עושה במשרד החוץ".

בהתייחסו לחוק ההסדרה ופינוי עמונה אמר שר הביטחון "אנשי עמונה ועפרה הם אנשים נורמטיביים ושומרי חוק - זה לא אשמתם. יכול להיות שלא נמצא פתרון, אסור להשלות".

ליברמן התייחס בעקיפין גם לשר החינוך נפתלי בנט, "הניסיון להפריח סיסמאות וכל התחרות בתוך מחנה הימין זה מה שגרם לנזק. מי שהפיל את ממשלת שמיר זו התחיה ואז קיבלנו את אוסלו ומי שהפיל את ביבי זה חנן פורת ואז קיבלנו את ברק.

"אני אדם פרקטי", הוסיף ליברמן ועקץ את בנט, "לשמחתי השמאל נמחק לחלוטין ואני מייצג את הימין הפרגמטי ויש ימין של פופליזם וסיסמאות וזה לא מעניין אותי. אני מכבד את בנט ויש לו תפיסה משלו ולי יש תפיסה משלי וצריך לנהוג בסובלנות. מה הטעם בכל הססמאות אם אין בניה".

ליברמן הבהיר שיציית לפסיקת בג"ץ בעניין עמונה, "אין סיכוי שלא אציית לפסק הדין של עמונה אבל צריך להילחם ולעשות מאמץ ולמצוא פתרון. יכול להיות שזה לא אפשרי אסור ליצור ציפיה. יכול להיות שלא נמצא פתרון. אסור להשלות".