רבקה מיכאלי
רבקה מיכאלי Photo by Tomer Neuberg/Flash90

השחקנית רבקה מיכאלי מתייחסת בראיון לעיתון "ידיעות אחרונות" למדיניות הממשלה בשטחי יהודה ושומרון ומסבירה מדוע היא מסרבת להופיע שם.

"מכריחים שחקנים להופיע בחברון. ליד הקבר של גולדשטיין אני צריכה להופיע? למה?! האזור הזה עדיין שנוי במחלוקת. בדרישה להופיע במקומות האלה הם מטהרים שרץ. זה לא שלא הייתי בחברון. ראיתי איך התושבים הערבים גרים שם. זוועה. וכשמדברים על גזע עליון, כך מתנהגים שם, היהודים כגזע עליון. כך מתנהג עם סגולה?"

המראיין מזכיר לה כי התיאטרון הלאומי מסובסד על ידי המדינה. "אבל המדינה לא בחברון. לפי החוק הבינלאומי, זה עדיין לא חלק ממדינת ישראל".

"בהמון שאלות פוליטיות בארץ – כמו סוגיית עמונה – אני לא חושבת שהמבחן הוא פוליטי, אלא מבחן מוסרי. כשגונבים לאנשים את אדמותיהם, שום אידיאולוגיה לא יכולה לפצות על זה. חבל שמתחכמים ומוציאים כל מיני סיבות, כשיודעים שנעשה כאן עוול, שאפשר לתקן אותו על ידי לקום וללכת, לפנות את האדמות האלה. זה של מישהו אחר. אתה לא יכול לבנות בית בגינה שלי. זה עניין מוסרי".

מיכאלי משבחת את ארגון השמאל הקיצוני בצלם על אף שמשמיץ את מדינת ישראל ברחבי העולם, "הלכתי ל'בצלם'. אני בהחלט חושבת שאדם נברא בצלם, ואם מישהו פוגע בצלם האנוש, צריך להעמיד מולו מראה. היום זו מצלמה...הם פטריוטים. פטריוטים שמוכנים להקריב את נפשם בשביל האמת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו