השר כץ בשומרון:
השר כץ: להסיר את ההקפאה מסדר היום

"צריך לחזור למדיניות המסורתית של בנייה בירושלים וביישובי יהודה ושומרון, בכל יישוב", אמר שר התחבורה ודחה את השימוש במילה "גושים"

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ז

שר התחבורה ישראל כץ סייר היום (ראשון) בשומרון במטרה לבחון מקרוב את תוואי כביש "עוקף נבי אליאס" שסלילתו תחל בקרוב, לאחר שבשבוע שעבר דחה בג"ץ את העתירה שהגישו עשרות ערבים נגד הכביש.

"בצומת הזה שאנחנו נמצאים צריך לסלק את כל המכשולים", אמר כץ והבהיר כי "מי שקובע את המדיניות זו ממשלת ישראל, צריך לחזור למדיניות המסורתית של בנייה בירושלים וביישובי יהודה ושומרון". בנוגע לכביש ''עוקף נבי אליאס" הבטיח שר התחבורה כי הוא ייסלל בתוך תשעה חודשים.

השר כץ נשאל האם הוא קורא לבנייה רק בגושי ההתיישבות כמו שהציע שר הביטחון ליברמן, והשיב: "אני מדבר על יישובים, לא אמרתי גוש. צריך לבנות בכל יישוב בהתאם לצרכים שלו. זו הייתה המדיניות בעבר.

"המילה 'הקפאה' צריכה להיות מוסרת מסדר היום. היא גם פגומה מוסרית וגם גורמת עוול מעשי בכל תחומי החיים, ואני בהחלט הולך לקדם את המדיניות הזאת", הבטיח שר התחבורה.

"בתחום התשתיות - זה בלאו הכי קורה כמו שאתם רואים, הביצוע שהולך לצאת לדרך הוא פרי עבודה של שנים", המשיך ואמר כץ בהתייחסות לתחילת העבודות הצפויות בכביש עוקף נבי אליאס.

אתה שותף לאופטימיות בנוגע ליחסים הצפויים עם הממשל הבא?

"מי שקובע את מדיניות ההתיישבות זו ממשלת ישראל אך ודאי שליכולת התיאום עם הממשל בארה"ב יש חשיבות רבה. יש לי יסוד סביר לאופטימיות ביכולת לתאם ולחזור למדיניות ההתיישבות של בנייה בירושלים ויהודה ושומרון. אני משוכנע שיהיה גם תיאום ויכולת להגיע להבנות בעניין הזה", השיב כץ.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הדגיש כי "אסור להיות באופוריה. בסוף הכדור הוא אצלנו. הכדור היה אצלנו כשהיה נשיא לא פשוט כמו אובמה, והכדור אצלנו כשיש נשיא יותר טוב כמו טראמפ. הכדור הוא אצל ראש ממשלת ישראל, ואני כאזרח המדינה ונבחר ציבור בשומרון, התביעה שלי זה לא לטראמפ, אלא לראש ממשלת ישראל".